Zmiany w Alfa Centrum. Sphinx, Hokus Pokus i większy Reserved

2014.02.01 00:00
Nowi najemcy, przebudowa sklepu Reserved i szersza oferta gastronomiczna. Alfa Centrum przy ul. Świętojańskiej przechodzi zmiany.
Zmiany w Alfa Centrum. Sphinx, Hokus Pokus i większy Reserved
Fot: Anna Dycha
W Alfa Centrum powstanie nowa "wyspa" kawiarniania

Przebudowywany jest sklep Reserved. Zostanie odnowiony i powiększony o powierzchnię zajmowaną przez sklep Kappahl.
- Nowy dwupoziomowy salon Reserved będzie miał powierzchnię ponad 2000 mkw. i stanie się jednym z największych w regionie. Otwarcie planowane jest na połowę marca 2014 r. - mówi Jolanta Karna, dyrektor Alfa Centrum.

Dodaje też, że ku końcowi zbliżają się negocjacje ze znaną marką modową, która pojawi się w lokalu po sklepie Diva. Nie zdradza jednak, jaka to będzie firma.

Sphinx w miejsce La Cawy, a kawiarnia na "wyspie"

Zmiany przejdzie też strefa gastronomiczna centrum. W połowie lutego na poziomie +1 pojawią się Hokus Pokus i Chilli Pizza z kuchnią polską i pizzą. Powierzchnia obu lokali to ok. 100 mkw.

Z kolei w drugim kwartale tego roku w miejscu wcześniej funkcjonującej kawiarni La Cawa na poziomie +1 otworzy się restauracja Sphinx. Lokal będzie miał powierzchnię 90 mkw. i prawie 300 mkw. strefy stolikowej. La Cawa jednak z Alfy nie zniknie, ale zmieni swoją formę. Już w drugiej połowie lutego powstanie nowa wyspa kawiarniana na poziomie +1 w bezpośrednim sąsiedztwie restauracji Sphinx. Nowa "wyspa" będzie miała powierzchnię ok. 30 mkw.

Nowa strefa gastronomiczna

To nie koniec zmian w ofercie gastronomicznej Alfa Centrum.
- Rozpoczynają się prace nad nową strefą gastronomiczną, która powstanie na poziomie +2 w okolicach wjazdu do kina Helios - informuje Jolanta Karna. - W jej ofercie będzie można znaleźć m.in. mrożone jogurty przygotowywane przez Yogoland oraz świeże soki, desery lodowe i rozmaite rodzaje kawy serwowane przez Espresso Bar. Docelowo chcielibyśmy, aby znalazł się tam również lokal oferujący zdrową żywność.

Łączna powierzchnia lokali gastronomicznych strefy stolikowej to ponad 200 mkw. Jej otwarcie planowane jest na przełomie I i II kwartału 2014 roku.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1622 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39