Zmiany w Przewozach Regionalnych. Inne rozkłady pociągów, bezpłatne przejazdy

2014.08.19 00:00
Od początku września wiele zmian czeka pasażerów Przewozów Regionalnych. Pociągi będą kursowały w innych porach, a posiadacze Białostockiej Karty Dużej Rodziny będą podróżować za darmo na wybranych trasach w mieście.
Zmiany w Przewozach Regionalnych. Inne rozkłady pociągów, bezpłatne przejazdy
Fot: ESD

Zmienione rozkłady jazdy pociągów

Od 1 września zmieni się rozkład jazdy niektórych pociągów Przewozów Regionalnych. Wszystko to za sprawą wykonywania kolejnego etapu prac modernizacyjnych linii kolejowych prowadzonych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Najważniejsze zmiany kursów pociągów interREGIO wystąpią na trasie Hajnówka – Warszawa Wschodnia. Niedzielny pociąg startujący zawsze o 17.42, teraz będzie odjeżdżał wcześniej, a piątkowy ruszy o godz. 13.01. Pociąg jadący z Warszawy będzie odjeżdżał 7 min później. Roszady w rozkładzie odnotowano także w relacji Warszawa Wschodnia – Czeremcha – pociąg będzie rozpoczynał trasę w niedzielę o 32 min wcześniej.

Zastępcza komunikacja autobusowa

Od 15 września najwięcej zmian komunikacyjnych czeka pasażerów relacji Hajnówka/Czeremcha – Siedlce. Prawie wszystkie pociągi będą tamtędy kursować w innych godzinach niż obecnie. Powodem roszad będzie remont torów na stacji Siedlce, wymagający całkowitego zawieszenia ruchu pociągów. Zamiast tego wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa, którą będzie można podróżować na podstawie biletów kolejowych.

W związku ze zmianami, należy szczegółowo sprawdzać rozkłady jazdy na konkretny dzień podróży. Informacje o zmianach w komunikacji uzyskać można w kasach biletowych, pod nr tel. 703 20 20 20 oraz na stronie internetowej www.przewozyregionalne.pl.

Bezpłatne przejazdy dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny

To nie wszystkie zmiany, jakie Przewozy Regionalne wprowadzą wraz z rozpoczęciem roku szkolnego. W najbliższych dniach ma zostać podpisane porozumienie, na mocy którego dołączą one do Programu Białostockiej Karty Dużej Rodziny, w wyniku czego od 1 września wszyscy posiadacze kart będą mogli bezpłatnie podróżować w obustronnych relacjach na trasach: Białystok – Białystok Starosielce, Białystok – Białystok Bacieczki, Białystok – Białystok Wiadukt, Białystok – Białystok Stadion.

Aby skorzystać z oferty, posiadacze BKDR powinni zarejestrować się w Podlaskim Oddziale Przewozów Regionalnych mieszczącym się przy ul. Kopernika. Zaświadczenia o przynależności do Programu będą wydawane od 25 sierpnia – trzeba będzie je mieć przy sobie, razem z kartą, podczas podróży i w razie potrzeby ukazać kontrolerowi biletów. W przypadku przejazdu poza teren miasta Białystok (lub odwrotnie), podróżny powinien posiadać ważny bilet na przejazd od ostatniej stacji znajdującej się na terenie miasta do stacji przeznaczenia, lub odwrotnie. Oferta promocyjna dla posiadaczy BKDR potrwa do końca 2014 roku.

Marta Abramczyk
marta.a@bialystokonline.pl

1295 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39