Znani autorzy, najwięksi wydawcy i promocyjne ceny. Targi Książki w Białymstoku

2017.04.20 07:46
Mariusz Szczygieł, Katarzyna Bonda, Grzegorz Kasdepke i Jerzy Bralczyk - to tylko niektórzy goście Międzynarodowych Targów Książki. 6. edycja imprezy potrwa w dniach 21-23 kwietnia.
Znani autorzy, najwięksi wydawcy i promocyjne ceny. Targi Książki w Białymstoku
Fot: Anna Dycha

Międzynarodowe Targi Książki są okazją do zakupu w promocyjnych cenach. Na wielu stoiskach można będzie skorzystać z rabatów. Swój udział w imprezie zapowiedziały takie wydawnictwa jak Czarna Owca, Czarne, Znak, Wydawnictwo Literackie, Rebis, Agora S.A., Sonia Draga, Zysk i S-ka, Grupa Wydawnicza Foksal, Helion, Karakter, Dowody na Istnienie, Książkowe Klimaty, Nasza Księgarnia i wiele innych.

Ponadto białostockie targi książki co roku odwiedzają znani pisarze. Tym razem będą to m.in. Mariusz Szczygieł, Katarzyna Bonda, Filip Springer, Jerzy Bralczyk, Grzegorz Kasdepke. Gośćmi imprezy będą także: Aneta Prymaka-Oniszk - nagrodzona za swoją książkę "Bieżeństwo 1915. Zapomniani uchodźcy" Nagrodą Literacką im. Wiesława Kazaneckiego oraz nominowana do tej Nagrody Natalia Fiedorczuk.

W programie jest też wydarzenie muzyczne - koncert i ogólnopolska premiera płyty "Projekt: prawda muzycznie" w wykonaniu zespołu Res Factum i Mariusza Szczygła.

Nie zabraknie ogólnopolskich premier: "Polska pamięć. O historii i polityce historycznej" prof. Jana Żaryna, "Godzina policyjna dla jaskółek" Aleny Brava, "Na początku była ciemność" Borysa Piatrowicza, a także albumu "Dwory i pałace na Litwie" Katarzyny i Jerzego Samusików. Zapowiadana jest też białostocka premiera książek: "Rubinowe oczy Kremla. Tajemnice podziemnej Moskwy" Macieja Jastrzębskiego i "Tu byłem. Tony Halik" Mirosława Wlekłego.

Targom towarzyszy festiwal literacki "Na pograniczu kultur", w ramach którego odbędą się m.in. liczne warsztaty dla dzieci i warsztaty literackie.

Główne targowe miejsce to Opera i Filharmonia Podlaska. Targi potrwają w godz. 10.00-18.30 (piątek i sobota) oraz w godz. 10.00-16.00 (niedziela).

Portal BiałystokOnline patronuje imprezie.

Program: VI Międzynarodowe Targi Książki w Białymstoku

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

624 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39