Znęcał się nad rodzicami. W więzieniu może spędzić nawet 5 lat

2023.11.17 12:57
Zarzut znęcania się usłyszał w czwartek, 16 listopada 35-letni mężczyzna. Jego matka w trakcie kolejnej awantury domowej wezwała policję. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.
Znęcał się nad rodzicami. W więzieniu może spędzić nawet 5 lat
Fot: Podlaska Policja

Wyzwiska, przepychanki i awantury. Tak wyglądała codzienność jednej z rodzin zamieszkujących na terenie gminy Tykocin. W czwartek, 16 listopada 35-latek wszczął nową awanturę. Tym razem jego matka wezwała na miejsce policję.

Ze zgłoszenie odebranego przez dyżurnego białostockiej komendy policji wynikało, że syn dzwoniącej z prośbą o pomoc kobiety wykazuje oznaki agresji. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu, rzucał wyzwiska i awanturował się. We wskazane w zgłoszeniu miejsce udali się policjanci z oddziału prewencji. Drzwi otworzyła mi przerażona kobieta.

Poinformowała mundurowych, że w domu znajduje się jej syn, który na nią krzyczy, wyzywa ją i zniszczył jedno z okien. Podczas rozmowy z 35-latkiem funkcjonariusze wyczuli od niego alkohol. Gdy w polu widzenia znalazła się jego matka, ponownie zaczął być agresywny.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, gdzie została wdrożona względem niego procedura niebieskiej karty. Z ustaleń kryminalnych wynika, że 35-latek znęcał się nad swoimi rodzicami od marca bieżącego roku. Grozi mu za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1622 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39