Zniesiono ograniczenia prędkości na podlaskich odcinkach "ósemki"

2013.05.17 00:00
Dobra wiadomość dla kierowców - zniesiono ograniczenia prędkości na dwóch podlaskich odcinkach "ósemki". Najpóźniej w połowie czerwca pojedziemy tam 90 km/h.
Zniesiono ograniczenia prędkości na podlaskich odcinkach "ósemki"
Fot: sxc.hu

Prawie półtora tysiąca miejsc na sieci dróg krajowych zweryfikowały służby drogowe Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad we współpracy z policją podczas dorocznej weryfikacji oznakowania. W tym roku na celowniku znalazły się ograniczenia prędkości. W sumie w 406 miejscach polskich dróg wprowadzono zmiany dopuszczalnej prędkości.

Nowości dotyczące ograniczeń prędkości dotyczą i naszego województwa. Na "ósemce", pomiędzy Sztabinem a Augustowem, zniesiono 5 ograniczeń. Do tej pory można było jeździć tam z prędkością 70 km/h, teraz jest możliwość mocniejszego wciśnięcia pedału gazu - prędkość zwiększono do 90 km/h.

Również maksymalną prędkością - 90 km/h - będzie można jechać drogą nr 61 pomiędzy Grajewem a Augustowem. Generalna Dyrekcja zniosła obowiązujące do 70 km/h ograniczenie z 4 fragmentów.

Niestety po kontroli są też i złe wiadomości dla kierowców. Na dwóch podlaskich drogach będziemy jeździć wolniej niż do tej pory.

Na drodze nr 63 w okolicach Starej Łomży dopuszczalną prędkość zmniejszono z 90 na 70 km/h. Z kolei na drodze nr 64 w okolicach Starego Bożejewa z 90 km/h ograniczono prędkość tylko do 50 km/h.

Według informacji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zmiany zostaną wprowadzone do 15 czerwca. W tej chwili na drogach trwa montaż nowych znaków.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

885 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39