Zniszczona murawa na stadionie miejskim zostanie wymieniona wcześniej niż zakładano

2024.03.06 09:32
Murawa na stadionie przy ul. Słonecznej będzie wymieniona jeszcze w pierwszej połowie marca. Pierwotnie dostawa nowej trawy w rolkach miała nastąpić w najlepszym przypadku dwa tygodnie później.
Zniszczona murawa na stadionie miejskim zostanie wymieniona wcześniej niż zakładano
Fot: Spółka Stadion Miejski

Jaka jest murawa na stadionie miejskim w Białymstoku, każdy widzi. Płyta obiektu w tym momencie wyraźnie odstaje od ekstraklasowych standardów, a o złym stanie boiska zaczęli już mówić nawet sami piłkarze. Murawę skrytykował m.in. Jesus Imaz, który stwierdził, że na takiej nawierzchni trudno jest operować futbolówką i preferować styl, który lubi Jagiellonia.

Na szczęście niebawem warunki do gry w piłkę nożną w Białymstoku odrobinę się poprawią. Najbardziej zniszczone fragmenty murawy zostaną bowiem wymienione za niespełna tydzień.

- Dzięki współpracy z PGE Narodowym zamówiliśmy na Węgrzech 1000 m2 murawy sportowej "Pannon Turf Grass", która zastąpi wyeksploatowane fragmenty naszej trawy. Firma realizująca zamówienie rozpocznie przygotowanie 11 marca, a prace związane z wymianą murawy rozpoczną się 12 marca - informuje Spółka Stadion Miejski.

To oznacza, że Jaga na częściowo nowej płycie zagra po raz pierwszy z ŁKS-em Łódź 30 marca. Należy jednak pamiętać, że kolejny domowy pojedynek Żółto-Czerwoni stoczą już w najbliższy piątek (8 marca), a rywalem białostoczan będzie liderujący w tabeli Śląsk Wrocław. Ten mecz odbędzie się zatem na starej murawie, aczkolwiek prowadzone są starania, które mają sprawić, by stan boiska był nieco lepszy niż ostatnio.

- Prace na murawie trwają cały czas. Po dokonanych zabiegach murawa jest intensywnie doświetlana, tak, aby przygotować ją jak najlepiej do najbliższego meczu - dodają władze największego piłkarskiego obiektu w regionie.

Przypomnijmy, że pierwszy test nowych fragmentów boiska będzie miał miejsce nie 30 marca, tylko 22 marca. Wtedy to na stadionie miejskim przy ul. Słonecznej rozegrane zostanie spotkanie Polska U-20 - Anglia U-20 w ramach Turnieju Ośmiu Narodów.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl
899 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39