Znów się nie udało. BAS Białystok doznał porażki numer 10

2020.12.10 10:54
W środowy (9.12) wieczór siatkarze BAS-u Białystok rozegrali zaległy mecz z Norwidem Częstochowa. I-ligowiec z Podlasia poległ we własnej hali 0:3.
Fot: BAS Białystok

Początek spotkania między BAS-em a Norwidem dawał nadzieję, że beniaminek z Białegostoku być może w końcu poprawi swą sytuację w tabeli i po raz pierwszy w sezonie sięgnie po wszystkie możliwe oczka. Gospodarze po kilku minutach zmagań wygrywali bowiem 4:1, ale szybko okazało się, że zadyszka przyjezdnych jest chwilowa. Siatkarze z Częstochowy sprawnie odrobili straty (wynik 6:6), a następnie wyszli też na prowadzenie, którego do końca partii już nie oddali. Norwid inauguracyjnego seta zwyciężył niezwykle pewnie, bo 25:17.

W kolejnych odsłonach rywalizacji walka była już bardziej wyrównana, ale cóż z tego, skoro nie zmieniło się końcowe rozstrzygnięcie. Norwid znów okazał lepszy, triumfując 25:23 i 25:22, co spowodowało, że toczone w stolicy Podlasia starcie trwało zaledwie 3 sety.

BAS Białystok w swym pierwszym sezonie na zapleczu PlusLigi nie stanowi dla przeciwników jedynie tła, bo w niemal każdym meczu podopieczni Marka Antoniuka podejmują rękawice i sprawiają wyżej notowanym zespołom wiele problemów, jednak najważniejsze są punkty, a tych ekipie z północno-wschodniej Polski ewidentnie brakuje. 5 oczek w 11 spotkaniach to nie jest bowiem dorobek, którym można się szczycić.