Żołnierz 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej zdobył 2 medale

2022.08.03 17:01
Żołnierz 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej wywalczył 2 srebrne medale podczas Mistrzostw WOT w Biathlonie Letnim. Zawody odbyły się w dniach 28-31 lipca w Dusznikach-Zdroju.
Fot: 1. Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej

Tegoroczna edycja Mistrzostw WOT w Biathlonie Letnim rozgrywana była w górzystym terenie przy wyjątkowo niesprzyjających warunkach pogodowych. W zawodach startowali nie tylko żołnierze WOT, ale także przedstawiciele jednostek wojsk operacyjnych.

Spośród reprezentantów 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej najlepiej wypadł st. szer. Tadeusz Walendykiewicz z 12. Batalionu Lekkiej Piechoty w Suwałkach. Wspomniany żołnierz podczas deszczowej rywalizacji zdobył 2 srebrne medale. Miało to miejsce w takich kategoriach jak: sprint (3 x bieg na dystansie 1300 m oraz 2 x strzelanie na dystansie 50 m, umundurowanie polowe) i bieg na dochodzenie (5 x bieg na dystansie 1300 m oraz 4 x strzelanie na dystansie 50 m, strój sportowy).

- Jestem zadowolony z wyniku, tym bardziej na tak ciężkiej trasie. Po opadach deszczu 700-metrowy podbieg zamienił się w błoto. Jeśli ktoś nie był przygotowany, to nie miał szans na pokonanie biegiem tego fragmentu trasy. Wytrzymałem i biegowo, i strzelecko. Miałem 10 sekund straty do Tomasza Pływaczyka, biathlonisty oraz olimpijczyka z Soczi jak też Turynu. Na 40 oddanych strzałów spudłowałem 4 razy - mówi st. szer. Tadeusz Walendykiewicz.

W klasyfikacji zespołowej zawody wygrał Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych. Reprezentacja 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej w ogólnych rozrachunku zajęła miejsce numer 5, natomiast wśród brygad OT była 2.