Żołnierze z Białegostoku będą mieli profesjonalną halę sportową

2014.07.03 00:00
Białostocka Jednostka Wojskowa będzie miała profesjonalną halę sportową. Już oficjalnie przekazano plac budowy firmie, która zrealizuje tę inwestycję.
Żołnierze z Białegostoku będą mieli profesjonalną halę sportową
Ścianka wspinaczkowa, jaka powstanie przy hali sportowej

Realizacja projektu o wartości ponad 10 mln zł została powierzona wybranej w przetargu firmie Skanska.

- Zlecone nam prace budowlane swoim zakresem obejmą przede wszystkim budowę hali sportowej, wykonanie niezbędnej infrastruktury technicznej, a także budowę drogi pożarowej, placu manewrowego wraz z pompownią i zbiornikiem przeciwpożarowym na terenie Jednostki Wojskowej nr 3519 – mówi Marcin Stefanowicz, kierownik budowy z firmy Skanska.

W hali znajdą się pełnowymiarowe boiska do piłki ręcznej, piłki siatkowej, koszykówki, tenisa ziemnego. Ponadto do dyspozycji użytkowników obiektu będzie ścianka wspinaczkowa o wysokości 9 metrów, siłownia oraz sala do zajęć aerobowych.

- Oprócz pomieszczeń przeznaczonych typowo do ćwiczeń, w hali znajdą się: sala odprawowo-metodyczna, szatnie i pomieszczenia higieniczno-sanitarne, szereg pomieszczeń technicznych oraz pomieszczenia odnowy biologicznej, wyposażone w suchą saunę z mini basenem i natryskami oraz pomieszczenia wypoczynku po saunie i masażu – wyjaśnia Marcin Stefanowicz.

Ponadto w hali głównej znajdzie się trybuna teleskopowo składana z miejscami dla 232 widzów.

Obiekt swoją bryłą, zastosowanym wykończeniem i kolorystyką ma nawiązywać do istniejących już zabytkowych budynków na terenie jednostki. Jego główny układ nośny stanowić będzie konstrukcja stalowa osadzona na żelbetowych stopach fundamentowych wypełniona ścianami z pustaków. Powierzchnia użytkowa budynku sięgnie prawie 3 tys. m2.

Hala sportowa wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną będzie gotowa we wrześniu 2017 r.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1252 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39