Żółto-Czerwoni znów przegrali. Tym razem z Widzewem

2024.01.28 10:32
Cel w postaci utrzymania w Fogo Futsal Ekstraklasie znów od Jagiellonii mocno się oddalił. Białostoczanie przegrali w sobotę (27.01) z Widzewem, odnosząc tym samym 16. porażkę w sezonie.
Fot: Jaga Futsal

Za nami 20 kolejek Fogo Futsal Ekstraklasy. W tej chwili na samym dole stawki znajduje się Sośnica Gliwice, na pozycji numer 15 plasuje się Ruch Chorzów, a 14. miejsce, które także zagrożone jest spadkiem, zajmuje Jagiellonia. Białostoczanie polegli w sobotę z Widzewem, dlatego Żółto-Czerwoni do bezpiecznej strefy tracą już 9 punków.

Domowy mecz z łódzkim zespołem, rozegrany w Dąbrowie Białostockiej, rozpoczął się dla Jagiellończyków fatalnie, gdyż już w 1. minucie bramkarza gospodarzy pokonał Miłosz Krzempek, po czym na 2:0 podwyższył Daniel Krawczyk, czyli najlepszy strzelec w historii Fogo Futsal Ekstraklasy.

Jeszcze w pierwszej połowie podlaska drużyna zdołała odpowiedzieć, bo z trudnej pozycji do siatki trafił Jakub Kozłowski, ale takich zrywów nie oglądaliśmy w wykonaniu Jagi zbyt wiele. Przewagę mieli bowiem goście, lecz ci nie byli w stanie swej boiskowej wyższości przekuć na pokaźne zdobycze bramkowe, gdyż dobrze między słupkami spisywał się Kamil Ulman.

Po zmianie stron gole długo nie padały. Strzelecką niemoc dopiero w 35. minucie przerwał Willy May, który po szybkim obrocie umieścił piłkę w siatce, a następnie swoje drugie trafienie w tym meczu zaliczył Jakub Kozłowski, dzięki czemu Jagiellonia znów stanęła przed szansą na zdobycie przynajmniej punktu, ponieważ po 37 minutach zmagań białostoczanie przegrywali tylko 2:3. Niestety w samej końcówce gospodarze nie byli w stanie jeszcze raz pokonać golkipera łódzkiej drużyny, dlatego ostatecznie Widzew wyjechał ze stolicy Podlasia z kompletem oczek.

W następnej kolejce Jagiellonia zmierzy się w delegacji z przedostatnim w tabeli Ruchem Chorzów. Jeżeli i tym razem ekipa z naszego miasta nie zdoła zwyciężyć, szanse na utrzymanie w Fogo Futsal Ekstraklasie spadną niemal do zera.

- Przed nami przerwa reprezentacyjna, a zaraz po niej czeka nas kluczowe starcie z Ruchem Chorzów. Ten mecz, który odbędzie się za dwa tygodnie, będzie dla nas meczem o życie. Wszystkie nasze siły i skupienie są już skierowane na to zbliżające się wyzwanie - informuje białostocki klub.

16. SFF KS Sośnica Gliwce 20 4 24:86

Jagiellonia Białystok - Widzew Łódź 2:3 (1:2)
Bramki: Jakub Kozłowski 13, 37 - Miłosz Krzempek 1, Daniel Krawczyk 5, Willy May 35