Żółty weekend pełen nadziei. Zbliża się finał kwesty

2024.04.18 15:08
Już niebawem w Podlaskiem odbędzie się finałowa kwesta "Pól Nadziei". W czwartek (18.04) przedstawiciele Fundacji "Pomóż Im" opowiedzieli o szczegółach akcji.
Żółty weekend pełen nadziei. Zbliża się finał kwesty
Fot: Agata Rosińska

Przed nami finałowa kwesta

"Pola Nadziei" to ogólnopolska kampania mająca na celu zbieranie środków na hospicja. W województwie podlaskim prowadzi ją Fundacja "Pomóż Im". Jej bardzo istotną częścią jest edukacja na temat osób ciężko chorych i możliwości ich wsparcia, nie tylko finansowego.

Dobiega właśnie końca zainaugurowana jesienią 14. edycja kampanii "Pola Nadziei". Wolontariusze będą zbierać środki na dziecięce hospicjum w najbliższy weekend (20-21.04).

W sobotę (20.04) kwesta odbędzie się w Białymstoku w sklepach PSS Społem oraz w galeriach handlowych: Alfa i Jurowiecka. Datek będzie można złożyć również na terenie sklepu Auchan przy ul. Hetmańskiej. Pieniądze będą zbierane także w galerii Veneda w Łomży. Osoby kwestujące będzie można spotkać też w Grajewie: w sklepie Biedronka oraz Intermarche.

W niedzielę (21.04) kwesta odbędzie się w parku Planty i centrum Białegostoku (Rynek Kościuszki). Znakiem rozpoznawczym wolontariuszy będą żółte koszulki.

Do tej pory zebrano już 140 tys. zł.

Fundacja w ramach akcji przeprowadziła już szereg akcji, w tym m.in. zbiórkę przy parafiach prawosławnych, gdzie udało się zebrać rekordową kwotę 35 tys. zł przy jednorazowej kweście. Zostały zorganizowane również lekcje w szkołach, na których promowano ideę wolontariatu.

- W październiku rozpoczęliśmy 14. edycję kampanii "Pola Nadziei" i od tego czasu dużo się działo. Prowadziliśmy między innymi lekcje edukacyjne w szkołach na tematy związane z opieką hospicyjną, wolontariatem i działalnością fundacji. Z tych lekcji skorzystało ponad 1500 uczniów - mówiła Natalia Sawicka, koordynatorka akcji.

Wolontariuszka liczy również, że coraz więcej ludzi będzie mogło zapoznać się z działaniami fundacji "Pomóż Im" i czym jest hospicjum, którego budowa jest w najbliższych planach.

Agata Rosińska
24@bialystokonline.pl
864 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39