Żonkilowe "Pola Nadziei" zakwitną w Białymstoku

2015.10.07 00:00
W październiku rusza ogólnopolska akcja mająca na celu promowanie opieki hospicyjnej i uwrażliwiająca na potrzeby osób niepełnosprawnych "Pola Nadziei".
Żonkilowe "Pola Nadziei" zakwitną w Białymstoku
Fot: pixabay.com

W ramach akcji zaplanowano działania edukacyjne w przedszkolach, szkołach i na uczelniach, za pomocą których Fundacja "Pomóż Im", która ją prowadzi, poszukuje nowych wolontariuszy.

Głównym celem "Pól Nadziei" jest zbieranie funduszy na rzecz bieżącej działalności Domowego Hospicjum dla Dzieci. Kampania odbywa się po raz kolejny i przebiega w dwóch etapach: jesiennym oraz wiosennym. W październiku wokół placówek edukacyjnych i kulturalnych oraz instytucji w Białymstoku zostaną posadzone cebulki żonkili.
- Żonkil jest uznawany za międzynarodowy symbol nadziei. Ma on przypominać nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata – informuje Arnold Sobolewski, wiceprezes zarządu Fundacji "Pomóż Im".

Główne działania "Pól Nadziei" zaplanowano na wiosnę – wtedy odbędą się m.in. zajęcia, projekcje filmu o tematyce paliatywno-hospicyjnej, kursy dla wolontariuszy, kwesty oraz konkursy.

Fundacja "Pomóż Im", która organizuje na Podlasiu akcję sadzenia żonkili, prowadzi Domowe Hospicjum dla Dzieci.
- Mali pacjenci przebywają w domu rodzinnym, wśród bliskich, a jednocześnie mają zapewnioną niezbędną aparaturę medyczną, pomoc lekarską, pielęgniarską, socjalną, psychologiczną oraz rehabilitację. Dzięki zebranym funduszom jesteśmy w stanie zapewnić terminalnie chorym dzieciom opiekę na najwyższym poziomie – dodaje Sobolewski.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
628 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39