Został miesiąc do największego rockowego festiwalu w regionie. Będzie się działo!

2024.06.05 14:40
W lipcu odbędzie się tegoroczna edycja festiwalu Rock na Bagnie. W tym roku oprócz koncertów organizatorzy zaplanowali dodatkowe atrakcje.
Został miesiąc do największego rockowego festiwalu w regionie. Będzie się działo!
Fot: Krzysztof Perzanowski

Ten rok przyniesie już czternastą edycja festiwalu Rock na Bagnie, czyli największego festiwalu muzyki rockowej w naszym regionie. Tradycyjnie, odbędzie się ona w samym sercu Biebrzańskiego Parku Narodowego w Goniądzu. Choć nazwa festiwalu to "Rock na Bagnie", organizatorzy stawiają na prezentację różnorodnych gatunków muzycznych, od rocka, przez punk, metal, ska, reggae i hardcore.

Na scenie zaprezentuje się kilkanaście zespołów z różnych części świata. Polską scenę reprezentować będą chociażby zespoły: Pidżama Porno, Strachy na Lachy, Illusion i Sexbomba. Na festiwalowej scenie wystąpi żywa ikona punk rocka ze Szkocji - The Exploited, natomiast z amerykańskich zespołów będzie można usłyszeć The Casualties, czy też Authority Zero.

Zespół Prawda, w ramach festiwalu uczci swoje 30-lecie istnienia specjalnym występem, natomiast Siekiera zaprezentuje utwory z najnowszego albumu. Nie zabraknie również nuty nostalgii. Grupa muzyczna Uliczny Opryszek zaprosi publiczność do podroży przez popularne utwory polskiego punka z lat 80. Występy na dużej scenie zostaną uzupełnione przez wielu innych twórców.

Rock na Bagnie to jednak nie tylko muzyka. Organizatorzy przygotowali w tym roku dodatkowe atrakcje. W planach jest konferencja "Festiwalowe historie Polski", spotkanie z liderem zespołu Dezerter i prezentacja książki "Przyjeżdżajcie – będzie super" oraz audycji "Zgrzyt". Oprócz tego, odbędzie się jarmark z małą sceną muzyczną. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych. Festiwal organizowany jest przez Fundację na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego.

Do 30 czerwca w sieci GoOut można nabyć karnety na festiwal w przedsprzedaży w cenie 230 zł. W dniu festiwalu dwudniowe karnety będą kosztować 250 zł. Na miejscu będzie można również kupić bilety jednodniowe w cenie 150 zł. Dzieci do 13. roku życia mają wstęp darmowy, pod warunkiem, że towarzyszą im rodzice lub opiekunowie prawni.

Tegoroczna edycja festiwalu Rock na Bagnie odbędzie się 5-6 lipca w Goniądzu. Niektóre z atrakcji zaplanowane są na przeddzień festiwalu, czyli 4 lipca.

Portal BiałystokOnline jest patronem medialnym wydarzenia.

Więcej informacji: Rock na Bagnie XIV

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1634 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39