"Zrób sobie Dzień na U". Bezpłatne badania profilaktyczne dla białostoczan

2023.06.16 07:12
W sobotę (17.06) mieszkańcy Białegostoku będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań USG (piersi, jąder lub tarczycy) lub badania dermatologicznego znamion. Akcja jest organizowana przez Fundację Rak'n'Roll w ramach kampanii "Dzień na U".
"Zrób sobie Dzień na U". Bezpłatne badania profilaktyczne dla białostoczan
Fot: Pixabay

Fundacja Rak'n'Roll we współpracy z partnerem społecznym Nationale-Nederlanden, podejmuje działania mające na celu zachęcenie mieszkańców Białegostoku do regularnej profilaktyki zdrowotnej. W ramach tej wspólnej inicjatywy, białostoczanie będą mieli możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji medycznych.

- Początek sezonu letniego to zwykle czas, kiedy życie nieco zwalnia. Dni są dłuższe, więc czujemy, że możemy zrobić więcej, spotkać się z rodziną czy znajomymi, załatwić od dawna odkładane sprawy. Jest to również dobry moment, aby znaleźć czas dla siebie, a przede wszystkim dla swojego zdrowia – przekazuje Olga Myślińska z Fundacji Rak'n'Roll. - Regularne potwierdzanie zdrowia badaniami to przejaw dbania o siebie, nawyk tak naturalny, jak rutyny pielęgnacyjne. Akcją "Zrób sobie Dzień na U" chcemy zachęcić do zrobienia sobie dnia wolnego od obowiązków domowych czy zawodowych i poświęcenia chwili na badania profilaktyczne. Mamy nadzieję, że dla wielu z uczestników akcji będzie to początek regularnego dbania o zdrowie - dodaje.

Medbus zostanie wyposażony w cztery gabinety, w których będzie można odbyć wizytę u specjalisty dermatologa, wykonać USG piersi, tarczycy lub jąder. Chętni będą mogli zapisać się na badania najwcześniej pół godziny przed ich startem okazując przy punkcie rejestracji dokument tożsamości. Należy pamiętać, że liczba miejsc jest ograniczona. Każdego dnia w Medbusie zostanie wykonanych około 105 badań USG oraz do 35 dermatologicznych badań znamion. O możliwości przeprowadzenia badania decyduje kolejność zgłoszeń.

Organizatorzy chcąc zadbać o zdrowie i edukację pacjentów, zdecydowali się również zapewnić możliwość nauki samobadania piersi i jąder przy użyciu fantomów. Będzie to doskonała okazja dla wszystkich chętnych, aby nauczyć się ważnych technik samokontroli w komfortowej i pouczającej atmosferze.

- Jako organizacja zaangażowana społecznie od wielu lat wspieramy różne inicjatywy mające na celu promocję profilaktyki zdrowotnej, dlatego już po raz kolejny zaangażowaliśmy się we wsparcie kampanii "Dzień na U" oraz jej kolejnej odsłony w postaci akcji "Zrób sobie Dzień na U". Dzięki niej wielu Polaków będzie miało możliwość potwierdzenia swojego zdrowia w mobilnym gabinecie i zadbania o nie w sposób odpowiedni i regularny. Liczymy, że mieszkańcy Białegostoku chętnie odwiedzą mobilny gabinet i skorzystają w nim z porad doświadczonych specjalistów – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, dyrektorka komunikacji korporacyjnej i rzeczniczka prasowa Nationale-Nederlanden.

Badania odbędą się w najbliższą sobotę w godz. 10.00-18.00 na parking na placu Jana Pawła II, obok Pałacu Branickich. Akcja odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1296 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39