Zrobił to godzinę przed zatrzymaniem

2020.10.05 14:44
Wpadł 31-latek poszukiwany za kradzieże. W trakcie konwoju do zakładu karnego okazało się, że mężczyzna około godziny przed zatrzymaniem ukradł jeszcze pieniądze z kościelnej skarbonki.
Zrobił to godzinę przed zatrzymaniem
Fot: KPP Kolno

Dyżurny kolneńskiej policji otrzymał informację o kradzieży z włamaniem na terenie jednego z kościołów w mieście.

Jak ustalili policjanci, sprawca wygiął rygiel zamka i dostał się do wnętrza skarbony, z której ukradł pieniądze. Mundurowi rozpoczęli poszukiwania sprawcy kradzieży z włamaniem. Tej samej nocy jeden z patroli prewencji zatrzymał na terenie miasta 31-letniego poszukiwanego.

Mężczyzna miał do odbycia karę ponad pół roku pozbawienia wolności za kradzieże i kradzieże z włamaniem. Mieszkaniec Ostrołęki trafił do policyjnego aresztu, a następnie do zakładu karnego. W tym czasie kolneńscy kryminalni analizowali materiał dowodowy, który zebrali w kościele.

Policjanci szybko ustalili dane włamywacza i na nagraniu z monitoringu rozpoznali sprawcę kradzieży z włamaniem do skarbonki. Okazało się, że to zatrzymany tej samej nocy 31-letni poszukiwany.

Prawdopodobnie jeszcze podczas półrocznego pobytu w więzieniu mężczyzna usłyszy zarzut kradzieży z włamaniem. Zgodnie z Kodeksem karnym za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Paulina Górska
paulina.gorska@bialystokonline.pl

991 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39