Białystok Online

Kultura i Rozrywka

ŻUBROFFKA. Obejrzyj film z warsztatów animacji plastelinowej [wideo]

2012.12.13 00:00
ŻUBROFFKA. Obejrzyj film z warsztatów animacji plastelinowej [wideo]
Fot: materiały organizatora

W dniach 5 – 8 grudnia 2012 r., w pięknych przestrzeniach Liceum Plastycznego w Supraślu, odbyły się warsztaty animacji plastelinowej. Poprowadziła je Monika Kuczyniecka.

Monika Kuczyniecka jest plastyczką, autorką animowanych filmów i teledysków, w których wykorzystuje plastelinę. Artystka tak zapowiadała zajęcia: "Na warsztatach, które poprowadzę, chciałabym podzielić się swoją miłością do plasteliny, pokazać kilka możliwości tej fajnej materii, co być może zaowocuje jakimś niezłym filmem. Zdradzę też, jak sama pracuję, lepię, kombinuję i buduję scenografię. Mam nadzieję, że zabawa będzie przednia, bo to zawsze jest ważne, a przy okazji zanimujemy co nie co. Byłoby dobrze, gdyby kilka osób połknęło tzw. bakcyla plastelinowego".

Efekt współpracy młodych podlaskich twórców z uznaną animatorką możecie zobaczyć tutaj:



Monika Kuczyniecka za swoje filmy zdobyła szereg nagród na polskich i światowych festiwalach oraz prowadziła warsztaty animacji plastelinowej m.in. na Międzynarodowym Festiwalu BRASIL STOP MOTION, Festiwalu Animator, Festiwalu ZOOM ZBLIŻENIA.

Warsztaty odbyły się w ramach VII Międzyanrodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA, a ich organizatorem był Białostocki Ośrodek Kultury.

Anna Dycha

Anna Dycha

anna.d@bialystokonline.pl

Przeczytaj także
Popularne dzisiaj

Masz ciekawy temat?

Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?

Napisz do nas