Żubry z pierwszym zwycięstwem

2019.10.06 10:00
W 2. kolejce koszykarskiej II ligi (gr. B) Żubry Białystok zmierzyły się na wyjeździe z Sokołem Ostrów Mazowiecka. Mecz ten zakończył się wynikiem 88:84 na korzyść ekipy z północno-wschodniej Polski.

Na inaugurację sezonu białostockie Żubry przegrały na własnym parkiecie z HydroTruck Sky Tattoo II Radom. Ponieważ rywal przywiózł do stolicy Podlasia wielu zawodników z pierwszego zespołu, który gra na szczeblu Energa Basket Ligi, porażkę tę można było w pełni zrozumieć. Aby jednak początek rozgrywek 2019/2020 nie był nieudany, rogata drużyna musiała odnieść triumf w kolejnej serii zmagań. I tak też się stało, choć przez wiele minut nic nie zapowiadało, że wyjazdowy bój z Sokołem Ostrów Mazowiecka zakończy się dla podopiecznych Krzysztofa Kalinowskiego happy endem.

Po pierwszej kwarcie to gospodarze wyraźnie prowadzili, wygrywając tę część starcia 29:16. W kolejnych fragmentach meczu przeciwnicy nadal często mieli kilkanaście punktów przewagi, bo doskonałe zawody rozgrywał Paweł Łapiński, który w ciągu całego spotkania zdobył 32 oczka. Z czasem Żubry zaczęły jednak zmniejszać straty. Godny podziwu był zwłaszcza pościg białostoczan w ostatniej części pojedynku, która padła łupem Podlasian 27:15, w efekcie czego cały bój także zakończył się triumfem rogatego zespołu. Żubry, dzięki szalonej końcówce, wygrały 88:84.

W następnej serii zmagań koszykarze Krzysztofa Kalinowskiego zmierzą się w delegacji z PKK 99 Pabianice. Zespół ten na inaugurację sezonu pokonał ZKS Stal Stalowa Wola, natomiast później doznał wysokiej porażki z rezerwami Startu Lublin.