ZUS przekaże firmom miliony. Na co będą mogły być przeznaczone?

2023.12.27 08:44
966 firm dostanie od ZUS miliony złotych. Pieniądze będą przeznaczone na poprawę bezpieczeństwa pracy.
ZUS przekaże firmom miliony. Na co będą mogły być przeznaczone?
Fot: pixabay.com

W tym roku 5,2 tys. przedsiębiorców złożyło do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wnioski o przyznanie dofinansowania na poprawę bezpieczeństwa i higieny pracy. Pieniądze na ten cel dostanie w sumie 966 płatników składek, z czego 48 z województwa podlaskiego.

- Znamy już wyniki tegorocznego konkursu na dofinansowanie projektów poprawiających bezpieczeństwo pracy. Pozytywną ocenę formalną i merytoryczną uzyskało aż 2,7 tys. przedsiębiorców. Do otrzymania dotacji zakwalifikowało się 966 płatników składek, w tym 48 z województwa podlaskiego. Łączna kwota przyznanych środków wyniosła niemal 100 mln zł, w regionie 3,7 mln zł - informuje Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

W tym roku zainteresowanie konkursem było naprawdę spore. Z Podlaskiego o dodatkowe fundusze ubiegało się 189 płatników składek. Eksperci Centralnego Instytutu Ochrony Pracy wybrali najbardziej obiecujące projekty, które poprawią warunki pracy. Lista rankingowa  projektów  Wśród płatników z województwa  podlaskiego, którzy otrzymali pozytywną ocenę projektu, są między innymi: III Liceum Ogólnokształcące w Łomży, Dom Pomocy Społecznej w Choroszczy czy Przedsiębiorstwo Drogowo - Mostowe MAKSBUD Sp. z o.o.

Na dofinansowania w sumie przeznaczono 100 mln zł. Płatnik składek może dostać z ZUS-u nawet 80 proc. wartości projektu, który chce zrealizować, przy czym może to być kwota nie wyższa niż 300 tys. zł.

Redakcja
24@bialystokonline.pl

812 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39