Zwalniają się kolejne lokale w centrum. Co zamiast bistro i sklepu?

2016.08.18 07:35
Białostocki Zarząd Mienia Komunalnego szuka najemców na 3 atrakcyjne lokale w centrum miasta.
Zwalniają się kolejne lokale w centrum. Co zamiast bistro i sklepu?
Fot: ZMK
Na nowego najemcę czeka lokal przy ul. Skłodowskiej-Curie 8

Nie do końca szczęśliwą dla prowadzenia bistro z charakterem okazała się lokalizacja przy ul. Skłodowskiej-Curie. Za charakterystyczną szklaną witryną w bloku pod numerem 8 najpierw działała mała restauracja A nóż widelec, potem, po kosmetycznych zmianach, Zielony Gar. Żadna z nich jednak nie wpisała się na stałe na kulinarną mapę Białegostoku. Zielony Gar jest już zamknięty, a lokal po nim próbuje wynająć ZMK.

65 m2 powierzchni po generalnym remoncie wystawiono w przetargu ze stawką wywoławczą 90 zł za m2. Oznaczałoby to miesięczny czynsz w granicach 6 tys. zł. Oprócz niego najemca będzie musiał - jak zawsze w przypadku lokali najmowanych od ZMK - uiszczać opłaty za ogrzewanie, wodę, energię elektryczną, odbiór ścieków i odpadów oraz płacić podatek od nieruchomości.

Podobna powierzchnia - 66 m2 - czeka na najemcę na parterze przy ul. Bohaterów Getta 5. W lipcowym przetargu nie znalazł się chętny, by zająć miejsce. Teraz cenę wywoławczą ustalono na 16 zł za m2.

Oprócz tego aż 174 m2 jest wolne w budynku przy ul. Kilińskiego 13. Chodzi o lokal w części podziemnej, ale z wygodnym wejściem od strony ul. Legionowej. Za m2 ZMK chciałby uzyskać więcej niż 20 zł.

Wszystkie 3 przetargi odbędą się 25 sierpnia. Do 22 sierpnia zainteresowani najmem muszą wnieść wadium. O tym, kto zajmie lokale, zadecyduje najwyższa cena.

22 sierpnia będzie zaś wiadomo, czy znajdzie się najemca atrakcyjnego lokalu przy ul. Lipowej. ZMK zastrzegał, że miejsce po sklepie z konfekcją chciałby wynająć firmie, która nie tylko zagwarantuje satysfakcjonującą cenę, ale też zaproponuje ciekawą koncepcję prowadzenia działalności gospodarczej. Pisaliśmy o tym więcej: Co powstanie przy ul. Lipowej? ZMK wynajmuje 2 lokale z potencjałem.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

817 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39