Zwiedzanie teatrów, spacer i konkursy. Międzynarodowy Dzień Teatru

2015.03.26 00:00
Teatr Dramatyczny wspólnie z innymi podlaskimi instytucjami zaprasza do wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Teatru. Obchody, przypadające w rocznicę 250-lecia teatru publicznego w Polsce, potrwają od 27 do 29 marca.
Zwiedzanie teatrów, spacer i konkursy. Międzynarodowy Dzień Teatru
Fot: pixabay.com

"Dotknij teatru" to ogólnopolski projekt organizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Jego celem jest stworzenie możliwości twórczego spotkania artystów teatru i widzów. To wyjątkowo szeroka i interdyscyplinarna forma obchodów Dnia Teatru. Widzowie mają też okazję zobaczyć teatr z bliska, poznać go "od kuchni”.

Koordynatorem akcji w Podlaskiem jest Teatr Dramatyczny. Przygotowuje on premierę spektaklu "Sońka" na podstawie książki Ignacego Karpowicza. Nie zabraknie również "Dnia otwartego", w ramach którego będzie można zwiedzić teatr, obejrzeć spektakle oraz posłuchać słuchowiska radiowego i koncertu. "Dzień otwarty" organizuje też Białostocki Teatr Lalek. W programie m.in. spektakle, czytanie bajek dla dzieci, zwiedzanie teatru w towarzystwie aktorów.

Opera i Filharmonia Podlaska organizuje koncert z najpiękniejszymi ariami i piosenkami ze swoich spektakli, a także spacer szlakiem białostockich scen, który poprowadzi Andrzej Lechowski.

W ramach akcji realizowane są również Podlaskie Spotkania Teatralne "Zwierciadła" i II Międzyszkolny Konkurs Teatralny "Dotknij Teatru 2015".

Specjalne wydarzenia czekają również na widzów w Choroszczy i Łomży.

Program: Międzynarodowy Dzień Teatru

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1164 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39