Zwycięstwa Żubrów i Tura. Kapitalny wyczyn Kuczyńskiego

2019.04.06 20:24
Domowe mecze podlaskich drużyn w II rundzie fazy play-off zakończyły się zgodnie z planem. Koszykarze Żubrów pokonali Sokoła Międzychód, natomiast zawodnicy Tura rozprawili się z AZS-em UJK Kielce.

II-ligowe ekipy z Podlasia wykonały w sobotę (6.04) ważny krok w kierunku III rundy play-offów. Na etapie rozgrywek, gdzie zmagania toczone są do 2 wygranych spotkań, zwycięstwa w starciach rozgrywanych przed własną publicznością to bowiem podstawowy klucz do sukcesu.

Co ciekawe, obie drużyny z północno-wschodniej Polski - będące faworytami w swych parach - nie miały łatwej przeprawy. Żubry po trzech kwartach prowadziły wprawdzie z Sokołem Międzychód (4. siła gr. A po fazie zasadniczej) różnicą 17 punktów, ale drzemka podopiecznych Tomasza Kujawy na początku kolejnej części meczu sprawiła, że w pewnym momencie dystans dzielący oba zespoły zmalał do 5 oczek.

Na szczęście gospodarze w porę wzięli się w garść i ostatecznie zwyciężyli swój pojedynek w stosunku 98:85.

Jeszcze więcej emocji kibice uświadczyli w koszykarskiej batalii Tura Basket Bielsk Podlaski z AZS-em UJK Kielce (wynik 90:80). Mecz wymienionych klubów był bowiem przez wiele fragmentów bardzo wyrównanym widowiskiem, ale jeżeli ma się w swoim składzie zawodnika, który rzuca w ciągu spotkania 50 punktów, to trudno mówić o porażce. A taki właśnie wyczyn padł łupem Łukasza Kuczyńskiego, który był autorem ponad połowy oczek zdobytych przez rogatą drużynę w ciągu 40 minut zmagań.

Rewanżowe pojedynki II rundy fazy play-off odbędą się w przyszłą sobotę (13.04).

Żubry Leo-Sped Białystok - MKS Sokół Międzychód 98:85 (24:27, 26:14, 30:22, 18:22)
Żubry Leo-Sped Białystok: Jakub Lewandowski (10 pkt), Arkadiusz Zabielski (4 pkt), Bartłomiej Wróblewski (9 pkt), Kamil Czosnowski (18 pkt), Michał Wielechowski (0 pkt), Andrzej Misiewicz (16 pkt), Maciej Parszewski (16 pkt), Aleksander Szczerbatiuk (9 pkt), Adrian Warszawski (16 pkt)

KKS Tur Basket Bielsk Podlaski - AZS UJK Kielce 90:80 (24:21, 21:20, 23:14, 22:25)
KKS Tur Basket Bielsk Podlaski: Mateusz Bębeniec (7 pkt), Łukasz Kuczyński (50 pkt), Marcin Monach (2 pkt), Rafał Stefanik (14 pkt), Patryk Milewski (5 pkt), Aaron Weres (1 pkt), Marcin Marczuk (0 pkt), Sylwester Kus (5 pkt), Paweł Lewandowski (6 pkt)