Zwycięstwo Jagiellonii w pierwszym sparingu

2023.07.01 19:19
W sobotę (1.07) o godz. 17.10 Duma Podlasia stoczyła kontrolny pojedynek z Radomiakiem Radom. Górą okazali się Żółto-Czerwoni, którzy wygrali 2:1.
Fot: Jagiellonia Białystok

Jagiellonia Białystok przygotowuje się do sezonu 2023/2024. Najpierw Żółto-Czerwoni trenowali na własnych obiektach w stolicy Podlasia, a od czwartku (29.06) Jagiellończycy przebywają na obozie w Kępie k. Sochocina. Podczas zgrupowania Żółto-Czerwoni rozegrają 3 mecze kontrolne. Pierwszy, ten z Radomiakiem Radom, podopieczni Adriana Siemieńca mają już za sobą.

Jak wyglądał sparing? Wynik spotkania ekspresowo, bo w 3. minucie, otworzył Luizao, który bez przyjęcia piłki celnie przymierzył z okolic 20. metra, ale na odpowiedź Jagi wcale nie trzeba było długo czekać, gdyż kwadrans później do remisu doprowadził Taras Romanczuk. Kapitan Dumy Podlasia pokonał bramkarza rywali strzałem głową, wykorzystując dokładne dośrodkowanie z rzutu rożnego. Ostatecznie przed przerwą więcej goli już nie padło, aczkolwiek okazje były. W 42. minucie blisko drugiego trafienia znalazł się Radomiak, lecz Zlatan Alomerović z płaskim uderzeniem z dystansu świetnie sobie poradził, dlatego do zmiany wyniku nie doszło.

A co działo w drugiej połowie? Zaraz na jej początku ładnym strzałem z kilkunastu metrów, który dał Jadze prowadzenie, popisał się niezawodny Jesus Imaz, a później, podobnie jak w pierwszej części spotkania, gra była dosyć szarpana i tylko momentami dało się zobaczyć lepsze akcje. Oczywiście dziwić to nie może, ponieważ oba zespoły są dopiero na pierwszym etapie przygotowań do nowego sezonu i właściwa forma ma przyjść za kilka tygodni.

W każdym razie w dalszej fazie meczu żadnej z drużyn nie udało się już skierować futbolówki do siatki, co oznacza, że Jaga rozpoczęła sparingowe granie od zwycięstwa. Warto dodać, że w wyjściowym składzie Dumy Podlasia na potyczkę z Radomiakiem znalazło się trzech zawodników, którzy dołączyli do białostockiego zespołu w aktualnym oknie transferowym. Od 1. minuty wystąpili Adrian Dieguez, Dominik Marczuk oraz Afimico Pululu. Inny letni nabytek - Jose Naranjo - pojawił się na boisku w drugiej połowie.

- Cieszymy się z tego, że wygraliśmy, bo chcemy budować mentalność zwycięzców bez względu czy jest to gra treningowa, czy to mecz sparingowy. Oczywiście sparingi to element przygotowania do sezonu, często drużyny są w różnych momentach, grają w różnych składach. Jest dużo zmian, dużo różnych ustawień. Jesteśmy teraz w procesie, gdy zmieniami sposób gry i na pewno potrzeba na to trochę czasu. Było dużo fajnych fragmentów, były też rzeczy, które należy poprawić, ale po to właśnie jest ten okres. Dobrze, że takie rzeczy wychodzą w sparingach - powiedział po zwycięskim spotkaniu Adrian Siemieniec, trener Jagiellonii.

Następny mecz kontrolny Duma Podlasia rozegra we wtorek (4.07). Tego dnia Żółto-Czerwoni zmierzą się z Motorem Lublin.

Radomiak Radom - Jagiellonia Białystok 1:2 (1:1)
Bramki: Luizao 3 - Taras Romanczuk 19, Jesus Imaz 53

Radomiak Radom: (I połowa) Filip Majchrowicz - Jakub Snopczyński, Mateusz Cichocki, Mike Cestor, Dawid Abramowicz - Leandro, Christos Donis, Luizao, Berto Cayarga - Jean Franco Sarmiento, Krystian Okoniewski. (II połowa) Krzysztof Bąkowski - Damian Jakubik, Raphael Rossi, Aleksander Gajgier, Dawid Abramowicz (69' Helder Sa) - Lisandro Semedo (69' Daniel Pik), Michał Kaput, Mikołaj Molendowski, Frank Castaneda, Edi Semedo - Pedro Henrique

Jagiellonia Białystok: (I połowa) Zlatan Alomerović - Kacper Tabiś, Mateusz Skrzypczak, Adrian Dieguez, Bojan Nastić - Nene, Taras Romanczuk, Dominik Marczuk, Tomasz Kupisz - Jesus Imaz, Afimico Pululu. (II połowa) Zlatan Alomerović (70' Miłosz Piekutowski) - Paweł Olszewski, Dusan Stojinović, Mateusz Skrzypczak, Bartłomiej Wdowik - Tomasz Kupisz, Taras Romanczuk (70' Oliwier Wojciechowski), Michal Sacek, Wojciech Łaski - Jesus Imaz (70' Krzysztof Toporkiewicz), Jose Naranjo (80' Alan Rybak)