Zwycięstwo na koniec przygotowań

2019.07.21 10:50
W ostatnim sparingu przed startem I ligi Wigry Suwałki pokonały litewski zespół FK Palanga. W meczu tym padł wynik 2:0, a gole strzelali Adrian Karankiewicz oraz Cezary Sauczek.
Fot: Wigry Suwałki

Wigry Suwałki długo - a nawet bardzo długo - nie mogły odnieść triumfu podczas letnich przygotowań do nowego sezonu. Biało-Niebieskim pokonać się nie dały takie ekipy, jak Jagiellonia Białystok, Pogoń Siedlce, Stomil Olsztyn i Olimpia Zambrów. Sobotnie (20.07) starcie kontrolne z FK Palanga sprawiło jednak, że suwalczanie do pierwszego meczu w rozgrywkach 2019/2020 mogą podejść w nieco lepszych humorach.

Toczony przy ul. Zarzecze bój z aktualnie ostatnim zespołem litewskiej A Lyga zakończył się bowiem wygraną gospodarzy w stosunku 2:0. Wszystkie gole padły jeszcze przed przerwą. Najpierw - w 33. minucie - uderzenie jednego z kolegów dobił Adrian Karankiewicz, a następnie - tuż przed końcem pierwszej połowy - prostopadłe podanie w pole karne wykorzystał Cezary Sauczek.

Boiskowe wydarzenia po zmianie stron wyglądały podobnie. To nadal Wigry były stroną przeważającą, ale Biało-Niebieskim między 46. a 90. minutą zabrakło błysku, by po raz kolejny zaskoczyć defensywę rywali.

Przed spotkaniem z FK Palanga odbyła się oficjalna prezentacja drużyny, która już za niespełna tydzień rozpoczyna walkę o ligowe punkty. Pierwszym przeciwnikiem Wigier na zapleczu PKO Ekstraklasy w batalii 2019/2020 będzie Chojniczanka Chojnice. Mecz ten zaplanowano na sobotę (27.07) na godz. 19.47, a więc na porę, która nawiązuje do roku powstania suwalskiej drużyny.

Wigry Suwałki - FK Palanga 2:0 (2:0)
Bramki: Adrian Karankiewicz 33, Cezary Sauczek 43

Wigry Suwałki: Dominik Kąkolewski - Szymon Łapiński (46' Oskar Furst), Joel Huertas (71' Jakub Świątek), Arkadiusz Najemski, Robert Bartczak, Grzegorz Aftyka (84' Christian Suski), Adrian Piekarski, Niko Kata (63' Bartosz Gużewski), Adrian Karankiewicz (63' Paweł Gierach), Łukasz Sosnowski, Cezary Sauczek (46' Kevin Levis)