Zwycięzca Eurowizji - Kalush Orchestra wystąpi w Białymstoku!

2022.09.12 11:11
Kalush Orchestra to ukraiński zespół, który łączy stary ukraiński folklor z nowoczesnymi brzmieniami. To żywiołowa mieszanka tradycji w nowych aranżacjach. Grupa dzięki wygranej w tegorocznej Eurowizji szturmem zdobywa coraz większą popularność. Wystąpi również w Białymstoku.
Zwycięzca Eurowizji - Kalush Orchestra wystąpi w Białymstoku!
Fot: Materiały prasowe

- Najważniejsze jest to, że bierzemy zapomniany stary ukraiński folklor. Czerpiemy to z wielu pokoleń i dodajemy zmodernizowane, nowoczesne elementy rapu i instrumentów. W końcu mamy kombinację tego, co mieli nasi przodkowie i tego, co lubią dzisiaj młodzi ludzie. A to są nasze piosenki – mówi Oleg, który założył zespół.

Kalush Orchestra powstał w 2021 roku, jest to sześcioosobowy zespół, a także spin-off pierwszego projektu KALUSH, założonego w 2019 roku. Nazwa Kalush pochodzi od rodzinnego miasta Olega w zachodniej części Ukrainy.

W skład zespołu wchodzą multiinstrumentaliści Tymofiy Muzychuk, Witalij Duzyk, Andrij Gandzyuk, aka MC Johnny Divny, tajemniczy KylymMen (główny tancerz pod pseudonimem, co tłumaczy się jako "Carpet Man") oraz Sasha Tab (wokalista zespołu, znany również jako członek zespołu "Salto nazad").

- Doceniamy możliwość osobistego komunikowania się z ludźmi w Europie. Naszą misją jest teraz bycie głosem narodu ukraińskiego – podkreśla Oleg.

Kalush Orchestra jest zwycięzcą konkursu Eurowizji 2022.

Koncert odbędzie się 2 grudnia, w Klubie Gwint.

Szczegóły i bilety.Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1142 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39