Życie w drodze. O podróżowaniu vanem opowiedzą Kasia i Łukasz Gawlasowie

2022.07.11 14:56
Ileż to razy chcieliśmy rzucić wszystko i rozpocząć nowe, ciekawe życie w podróży? Są tacy, którzy nie zastanawiali się długo i wdrożyli taki plan w życie. Kasia i Łukasz Gawlasowie podróżują vanem już cztery lata. Będzie można posłuchać ich opowieści 19 lipca w Książnicy Podlaskiej.
Życie w drodze. O podróżowaniu vanem opowiedzą Kasia i Łukasz Gawlasowie
Fot: Materiały Katarzyny i Łukasza Gawlasów

Kasia i Łukasz Gawlasowie prowadzą bloga "PodróżoVanie". Są zgranym małżeństwem, które od czterech lat podróżuje po świecie vanem własnoręcznie skonstruowanym.

Gawlasowie na początku swojej "dorosłej" drogi zaczęli żyć zgodnie ze społecznymi oczekiwaniami. Wyjechali za granicę, rozwijali kariery, zamieszkali w dużym i wygodnym domu, a w wolnym czasie podróżowali. Jednak, mimo że posiadali dużo, wciąż czegoś im brakowało, nie czuli się w pełni szczęśliwi. W głębi serca pragnęli czegoś innego. Nie chcieli żyć dla kariery czy pieniędzy.

We wrześniu 2017 roku Kasia i Łukasz po raz pierwszy spotkali się z terminem "van life", a im głębiej wchodzili w temat, tym mocniej czuli, że muszą przekonać się na własnej skórze, jak to jest żyć w drodze. I już miesiąc później powstało PodróżoVanie. Wraz z podjęciem decyzji zaczął się okres intensywnej przebudowy – najpierw własnego życia za granicą, a po powrocie do Polski – zakupionego samochodu w dom. Dużego dostawczaka, Volkswagena LT35, własnymi siłami w kilka miesięcy zamienili w dom na kółkach. W maju 2018 roku zamieszkali w nim na stałe i rozpoczęli nowy rozdział, żyjąc w drodze i celebrując wolność. Od tego momentu odwiedzili 36 państw, objeżdżając wzdłuż i wszerz Europę oraz kawałek Azji.

Podczas spotkania w Książnicy Podlaskiej odbędzie się również promocja książki Kasi Gawlas pt.: "Droga". W książce tej można znaleźć m.in. odpowiedź na nurtujące pytania o bezpieczeństwo, o sposoby wyszukiwania miejsc na dziko, ale też jak przezwyciężyć strach i lęk, które zawsze towarzyszą tak ważnym decyzjom jak rzucenie wszystkiego i ruszenie w nieznane. Dzięki "Drodze" można dowiedzieć się też jakie są blaski i cienie życia w vanie oraz na co trzeba się przygotować podejmując decyzję, by rzucić wszystko i ruszyć w drogę.

Spotkanie z podróżnikami odbędzie się we wtorek (19.07), o godz. 18:00 w głównej siedzibie Książnicy Podlaskiej, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 14A na VI piętrze. Wstęp jest wolny!

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

928 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39