Życie w kredycie. Sposób na problemy z nadmiernym zadłużeniem

2012.12.20 00:00
Jak zostać wiarygodnym kredytodawcą? Jak wybrać odpowiednią ofertę kredytu? Jak rozwiązać problem ze spłatą rat? Odpowiedzi na te pytania konsumenci mogą uzyskać dzięki kampanii edukacyjnej Życie w kredycie przygotowanej na zlecenie UOKiK.
Życie w kredycie. Sposób na problemy z nadmiernym zadłużeniem
Fot: sxc.hu

Najlepszym sposobem na uniknięcie problemów ze spłatą nadmiernych zobowiązań pieniężnych jest edukacja w zakresie finansów - to podstawowe założenie przyświecające kampanii Życie w kredycie. Celem przedsięwzięcia jest zwiększenie wiedzy konsumentów na temat przysługujących im praw związanych z zawieraniem umów o kredyt konsumencki oraz zwrócenie uwagi na sposoby zarządzania domowym budżetem chroniące konsumenta przed nadmiernym zadłużeniem.

W ramach kampanii przygotowana została broszura informacyjna Życie w kredycie oraz plakat promujący witrynę www.zyciewkredycie.pl. Konsumenci znajdą tam praktyczne informacje o rodzajach kredytów, oszczędzaniu i postępowaniu w sytuacji pojawienia się pierwszych problemów ze spłatą. Publikacje i plakaty trafiły do wszystkich powiatowych i miejskich rzeczników konsumentów, delegatur UOKiK, Federacji Konsumentów oraz Wojewódzkich Inspektoratów Inspekcji Handlowej, gdzie można je otrzymać bezpłatnie. Kampania realizowana jest w ramach projektu Edukacja finansowa – zapobieganie nadmiernemu zadłużeniu przez Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej.

Jeżeli nie wiesz na co zwrócić uwagę pożyczając pieniądze przed świętami, sprawdź na www.zanim-podpiszesz.pl. Konsument znajdzie tu podstawowe informacje dotyczące niebezpiecznych kruczków prawnych stosowanych przez kredytodawców, może użyć specjalnego kalkulatora do obliczenia kosztu pożyczki, czy zapoznać się z zasadami rozważnego pożyczania pieniędzy. W podjęciu decyzji finansowych mogą pomóc również przygotowane specjalnie dla konsumentów odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące pożyczania pieniędzy.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1427 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39