13 firm przyjęto do Białostockiego Parku Technologicznego

2012.09.24 00:00
13 młodych firm będzie rozwijało swoją działalność w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym. Już ogłoszono wyniki rekrutacji. Teraz trwa jej druga tura.
13 firm przyjęto do Białostockiego Parku Technologicznego
Fot: BPN-T

W ramach I tury rekrutacyjnej do Inkubatora Technologicznego Białostockiego Paku Naukowo-Technologicznego wpłynęło 15 aplikacji. Komisja rekrutacyjna pozytywnie oceniła 13 wniosków, jeden wniosek został odrzucony ze względów formalnych, drugi ze względów merytorycznych

Ranking firm, które uzyskały status lokatora Parku: CodiLime, Electronic Technology Part, Pingy, GoApps, CONFIDO, E-Infolex, SICC, Young Design Academy, REAKTOR5, CodingFingers, 3D REVERSE, Netbulls, Media Pakiet.

BPN-T od 1 września prowadzi II turę rekrutacji do Inkubatora Technologicznego. W jej ramach o miejsce mogą starać się osoby planujące rozpoczęcie działalności gospodarczej, a także przedsiębiorcy działający na rynku nie dłużej niż 3 lata (na koniec I kwartału 2013 r.).

Korzyści wynikające z ulokowania swojego biznesu w Inkubatorze to m.in. możliwość wynajmu biura firmy, sal szkoleniowych i konferencyjnych w cenach sporo niższych od rynkowych, skorzystanie z doradztwa i szkoleń, bezpłatnej promocji na stronie internetowej, usług teleinformatycznych i laboratoriów zlokalizowanych w Centrum Technologicznym BPN-T.

Najważniejszym profitem jest jednak tzw. synergia firm parkowych czyli możliwość nawiązania kontaktów i współpracy z innymi lokatorami, a także udział w wydarzeniach organizowanych przez BPN-T.

Ponadto od 1 września Park ogłosił zasady wynajmu powierzchni biurowych w Centrum Technologicznym. O miejsce mogą się starać firmy prowadzące działalność innowacyjną.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

934 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39