2 tys. za usługi seksualne. Pozostał i bez usług, i bez pieniędzy

2023.07.04 10:42
Blisko 2 tys. zł przekazał młody mieszkaniec powiatu białostockiego kobiecie, która oferowała usługi seksualne. Do spotkania jednak nie doszło. Gdy poprosił o zwrot pieniędzy, nadal był oszukiwany.
2 tys. za usługi seksualne. Pozostał i bez usług, i bez pieniędzy
Fot: Pixabay

Do policjantów z białostockiej "jedynki" zgłosił się młody mężczyzna informując, że przebywając na urlopie, za pomocą komunikatora skontaktował się z nieznaną mu kobietą. Zaoferowała mu ona swoje usługi seksualne, przestawiając cennik.

- Aby potwierdzić i uwiarygodnić spotkanie, mężczyzna musiał wpłacić kobiecie pieniądze, korzystając ze strony do przekazów pieniężnych. Za jej namową, mieszkaniec powiatu białostockiego wpłacił część pieniędzy. Dzień przed umówionym spotkaniem, kobieta odpisała, że jednak nie jest w stanie się z nim spotkać. Mężczyzna poprosił o zwrot wpłaconych pieniędzy. Osoba, z którą korespondował, zgodziła się na zwrot, jednak poprosiła o podawanie kodów blik, za pomocą których miała go dokonać. Niestety zamiast otrzymywać pieniądze, tracił kolejne - sposób działania oszustki opisała Komenda Miejska Policji w Białymstoku, która bada sprawę.

W sumie od początku znajomości mężczyzna przekazał oszustce blisko 2 tys. zł. Gdy zorientował się, że został oszukany, skontaktował się z administratorem strony, przez którą najpierw wpłacił pieniądze. Udało mu się odzyskać niespełna tysiąc złotych.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1309 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39