"25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". Pokaz filmu, dyskusja i poczęstunek [WIDEO]

2020.09.29 15:13
Film "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" będzie pokazany w ramach DKF Seniora. Po projekcji zaplanowana jest też dyskusja, a przed - drobny poczęstunek.
"25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". Pokaz filmu, dyskusja i poczęstunek [WIDEO]
Piotr Trojan w roli Tomasza Komendy

Tomasz Komenda miał 23 lata, kiedy jego normalne życie zostało brutalnie przerwane. Z dnia na dzień został zatrzymany, wtrącony do więzienia i oskarżony o morderstwo. Kolejne ekspertyzy potwierdziły jego udział w zbrodni, a wszelkie dowody działały na jego niekorzyść. Przez blisko dwie dekady uwięzienia był bity, zastraszany, upokarzany i zdany tylko na siebie. W końcu, po 18 latach odsiadki, na jego drodze pojawili się prokuratorzy i policjant, którzy postanowili odkryć prawdę stojącą za zagadkową sprawą zatrzymanego.Za kamerą filmu stanął Jan Holoubek - zdobywca Grand Prix festiwalu "Młodzi i Film", autor głośnego i popularnego serialu "Rojst". Wyśmienitą obsadę aktorską współtworzą zdobywcy prestiżowych polskich nagród filmowych, m.in.: Agata Kulesza, Jan Frycz, Andrzej Konopka, Magdalena Różczka i Dariusz Chojnacki. Rolę Tomasza Komendy zagrał niezwykle utalentowany Piotr Trojan, mający na koncie udział w takich produkcjach, jak: "Chce się żyć" czy serial "Pułapka". Twórcy filmu podejmują próbę znalezienia odpowiedzi na do dziś nurtujące wszystkich pytania. Jak to mogło się wydarzyć? Dlaczego niewinny człowiek musiał aż 18 lat czekać w celi na sprawiedliwość?

To będzie kolejny pokaz filmu organizowany przez DKF "GAG" wraz z Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Białymstoku w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego Seniora. W jego ramach starsze grono miłośników kina ogląda film, a potem o nim dyskutuje.

Pokaz odbędzie się w środę (30.09) o godz. 10.00 w kinie Forum. Przed filmem organizatorzy zapraszają na drobny poczęstunek. Prelekcję przed i dyskusję po filmie poprowadzi Dominik Sołowiej.

Repertuar kina Forum

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1166 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39