28-latek zniszczył wiatę przystankową. Grozi mu do 5 lat

2022.08.11 14:03
Mieszkaniec powiatu kolneńskiego usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
28-latek zniszczył wiatę przystankową. Grozi mu do 5 lat
Fot: KPP Kolno

Każde zgłoszenie naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa jest szczegółowo weryfikowane przez policjantów. Tak było również w przypadku zgłoszenia dotyczącego zniszczenia wiaty przystankowej w gminie Kolno. Dzielnicowi potwierdzili sygnał przekazany przez internautów za pośrednictwem interaktywnej aplikacji.

- Niedługo po tym, z Urzędu Gminy Kolno wpłynęło również stosowne zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa z wnioskiem o ściganie jego sprawcy. Starty oszacowano na kwotę 1000 zł - informują funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kolnie.

Kolneńscy kryminalni ustalili podejrzanego o zniszczenie wiaty. Okazało się, że to 28-letni mieszkaniec powiatu kolneńskiego. Mężczyzna usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

- Korzystanie z mapy jest bardzo proste. Zagrożenie można nanieść z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do internetu. Pamiętajmy jednak, że w przypadku zagrożenia życia i zdrowia lub potrzeby pilnej interwencji policji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępuje numeru alarmowego. W takim przypadku należy korzystać z numeru alarmowego 112 - dodaje policja.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1562 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39