3 piłkarzy Jagiellonii zagrało w narodowych barwach

2022.03.30 10:01
We wtorek (29.03) kolejne występy na arenie międzynarodowej zaliczyli zawodnicy Dumy Podlasia. W swych reprezentacjach zagrali Karol Struski, Fedor Cernych i Pavels Steinbors.

Karol Struski wyszedł w podstawowym składzie reprezentacji Polski do lat 20 na pojedynek z rówieśnikami z Czech toczony w ramach Elite League. W poprzednim spotkaniu, tym przeciwko Anglii, pomocnik Dumy Podlasia zaliczył asystę, a Biało-Czerwoni wygrali prestiżowe starcie 2:0. Teraz aż tak udanego występu Struski nie zanotował. Podobnie zresztą jak cała drużyna Polski. Podopieczni Miłosza Stępińskiego przegrali z Czechami 0:2, a Jagiellończyk przebywał na murawie do końca pierwszej połowy. W przerwie zmienił go Jakub Kałuziński.

Porażkę poniosła także reprezentacja Litwy. Nasi północno-wschodni sąsiedzi przegrali w towarzyskim spotkaniu z Irlandią. Jedyny gol w tym pojedynku padł w doliczonym czasie gry. Trafienie na wagę zwycięstwa w 97. minucie zaliczył Troy Parrott. Fedor Cernych bramkę tę zobaczył z wysokości ławki rezerwowych. Nie oznacza to jednak, że piłkarz Jagi na boisku w Dublinie się nie pojawił. "Fiedzia" wybiegł w pierwszym składzie Litwinów i grał aż do minuty numer 87, kiedy to zastąpił go Gratas Sirgedas. Dla napastnika Dumy Podlasia występ przeciwko Irlandczykom był już 73. meczem w narodowej koszulce.

We wtorek na międzynarodowej arenie pokazał się również Pavels Steinbors. Doświadczony bramkarz zagrał całą pierwszą połowę towarzyskiego starcia z Azerbejdżanem. Łotwa wygrała rozgrywaną na Malcie potyczkę 1:0, a gola na wagę zwycięstwa zdobył w 85. minucie Vladislavs Gutkovskis, czyli zawodnik reprezentujący na co dzień barwy Rakowa Częstochowa.

Czechy U-20 - Polska U-20 2:0 (1:0)
Bramki: Marek Icha 30, Filip Firbacher 60
Polska U-20: Kacper Bieszczad (46' Kacper Tobiasz) - Aleksander Paluszek (46' Jakub Szymański), Kacper Łopata, Kryspin Szcześniak (66' Maksymilian Tkocz) - Mateusz Żukowski, Karol Struski (46' Jakub Kałuziński), Łukasz Łakomy (76' Jakub Bieroński), Arkadiusz Pyrka (46' Filip Szymczak), Dominik Piła (46' Olaf Kobacki), Radosław Gołębiowski (46' Jakub Iskra; 83' Bartosz Talar) - Łukasz Zjawiński (66' Fryderyk Gerbowski)