314 chętnych do Sejmu i Senatu. Na kogo głosować? [LISTY KANDYDATÓW]

2015.10.18 00:00
W województwie podlaskim zarejestrowano 300 kandydatów na posłów oraz 14 na senatorów. Którzy z nich zdobędą mandaty na kadencję 2015-2019? Będzie wiadomo po głosowaniu 25 października. Przedstawiamy listy wyborcze wszystkich ugrupowań.
314 chętnych do Sejmu i Senatu. Na kogo głosować? [LISTY KANDYDATÓW]
Fot: ESD

300 kandydatów do Sejmu

W wyborach do Sejmu województwo podlaskie stanowi jeden okręg. Z niego zostanie wybranych 14 posłów. W sumie o mandaty ubiega się 300 kandydatów. Spośród nich 181 to mężczyźni, a 119 to kobiety. Średni wiek kandydatów na posłów z naszego województwa to 40 lat (40 w przypadku kobiet i 41 w przypadku mężczyzn).

W Podlaskiem zarejestrowano 12 list wyborczych. Na większości z nich znalazła się maksymalna liczba kandydatów, czyli 28.

14 chętnych do Senatu

W wyborach do Senatu województwo podlaskie podzielone jest na 3 jednomandatowe okręgi.

W okręgu nr 59 (powiaty: augustowski, grajewski, kolneński, łomżyński, moniecki, sejneński, suwalski, zambrowski oraz Łomża i Suwałki) o fotel senatora stara się 6 osób - 4 mężczyzn i 2 kobiety. Średni wiek kandydatów to 54 lata.

W okręgu nr 60 (powiaty białostocki i sokólski oraz Białystok) zgłosiło się 6 kandydatów - 4 mężczyzn i 2 kobiety. Ich średni wiek to 46 lat.

W okręgu 61 (powiaty: bielski, hajnowski, siemiatycki, wysokomazowiecki) o miejsce w Senacie walczy tylko 2 kandydatów. Średnia dla ich wieku to 62 lata.


LISTY KANDYDATÓW - SEJM
(nr na liście - imię i nazwisko - zawód - miejsce zamieszkania - przynależność do partii politycznej bądź poparcie)

Lista nr 1: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość

1 Krzysztof JURGIEL - poseł na sejm RP - Białystok - Członek partii Prawo i Sprawiedliwość
2 Jarosław ZIELIŃSKI - poseł na sejm RP - Suwałki - Członek partii Prawo i Sprawiedliwość
3 Dariusz PIONTKOWSKI - poseł na sejm RP - Białystok - Członek partii Prawo i Sprawiedliwość
4 Lech Antoni KOŁAKOWSKI - poseł na sejm RP - Łomża - Członek partii Prawo i Sprawiedliwość
5 Jacek ŻALEK - poseł na sejm RP - Białystok - Członek partii Polska Razem Zjednoczona Prawica
6 Bernadeta KRYNICKA - pielęgniarka - Łomża - Nie należy do partii politycznej
7 Kazimierz GWIAZDOWSKI - pracownik samorządowy - Mścichy - Członek partii Prawo i Sprawiedliwość
8 Jacek BOGUCKI - poseł na sejm RP - Siennica Lipusy - Członek partii Prawo i Sprawiedliwość
9 Grzegorz KUCHAREWICZ -farmaceuta - Białystok - Członek partii Prawo i Sprawiedliwość
10 Henryk Jan WNOROWSKI - nauczyciel akademicki - Białystok - Nie należy do partii politycznej
11 Elżbieta KRASZEWSKA -lekarz - Jasionówka - Nie należy do partii politycznej
12 Marcin KLECZKOWSKI -pracownik administracji - Augustów - Członek partii Prawo i Sprawiedliwość
13 Piotr Karol BUJWICKI - prawnik - Sokółka - Członek partii Prawo i Sprawiedliwość
14 Jan ŻOCHOWSKI - nauczyciel akademicki - Białystok - Członek partii Prawo i Sprawiedliwość
15 Bożena Jolanta JELSKA-JAROŚ - rolnik - Franckowa Buda - Nie należy do partii politycznej
16 Marek Adam KOMOROWSKI - radca prawny - Zambrów Członek partii Prawo i Sprawiedliwość
17 Mirosław HARTUNG - nauczyciel - Suwałki - Nie należy do partii politycznej
18 Krzysztof TOŁWIŃSKI - rolnik - Jasienówka - Członek partii Prawo i Sprawiedliwość
19 Henryk ŁUKASZEWICZ - nauczyciel - Hajnówka - Członek partii Prawo i Sprawiedliwość
20 Urszula TOMASIK - menadżer kultury - Drohiczyn - Nie należy do partii politycznej
21 Barbara ZALEWSKA - doradca rolny - Nowogród - Członek partii Prawo i Sprawiedliwość
22 Wioletta KOWIESKA - prawnik - Klepacze - Członek partii Prawo i Sprawiedliwość
23 Barbara KARŁOWICZ - fizjoterapeuta - Marynowo - Nie należy do partii politycznej
24 Bożena NIENAŁTOWSKA - nauczyciel - Kleosin - Członek partii Prawo i Sprawiedliwość
25 Dorota ŁYNKO - urzędnik - Kolno - Nie należy do partii politycznej
26 Monika Mariola KONDRACKA - nauczyciel - Białystok - Członek partii Prawo i Sprawiedliwość
27 Andrzej MIODUSZEWSKI - rolnik - Jawory Klepacze - Członek partii Prawo i Sprawiedliwość
28 Karol TYLENDA - ekonomista - Nowe Szepietowo Podleśne - Członek partii Prawo i Sprawiedliwość

Lista nr 2: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP

1 Robert TYSZKIEWICZ - wydawca - Białystok - Członek partii Platforma Obywatelska RP
2 Bożena KAMIŃSKA - ekonomistka - Suwałki - Członek partii Platforma Obywatelska RP
3 Damian RACZKOWSKI - prawnik - Białystok - Członek partii Platforma Obywatelska RP
4 Renata PRZYGODZKA - nauczyciel akademicki - Białystok - Członek partii Platforma Obywatelska RP
5 Adam MUSIUK - pracownik naukowy - Białystok - Nie należy do partii politycznej
6 Leszek Stanisław CIEŚLIK - prawnik - Augustów - Członek partii Platforma Obywatelska RP
7 Piotr SERDYŃSKI - student - Łomża - Członek partii Platforma Obywatelska RP
8 Mirosław RECZKO - historyk - Kozarze - Nie należy do partii politycznej
9 Anna GRYCUK -nauczyciel - Gródek - Nie należy do partii politycznej
10 Wiesław Antoni STALEWSKI - prawnik - Białystok - Członek partii Platforma Obywatelska RP
11 Adam JANKOWSKI - europeista - Grajewo - Członek partii Platforma Obywatelska RP
12 Anna Maria DOBROWOLSKA-CYLWIK - animator kultury - Białystok - Nie należy do partii politycznej
13 Franciszek Krzysztof ŻERO - pracownik samorządowy Siemiatycze - Członek partii Platforma Obywatelska RP
14 Emilia KUC - prawnik - Krzeczkowo - Nie należy do partii politycznej
15 Błażej Jakub KRYNICKI - ekonomista - Suwałki - Członek partii Platforma Obywatelska RP
16 Ewelina CHODKIEWICZ - pracownik administracyjny - Białystok - Członek partii Platforma Obywatelska RP
17 Cezary WITKOWSKI - muzyk - Zambrów - Nie należy do partii politycznej
18 Beata FALKOWSKA - nauczyciel - Białystok - Członek partii Platforma Obywatelska RP
19 Witold Wincenty RACIS - doradca rolniczy - Puńsk - Członek partii Platforma Obywatelska RP
20 Patrycja PAC - prawnik - Bielsk Podlaski - Członek partii Platforma Obywatelska RP
21 Maciej BIERNACKI - urzędnik - Białystok - Członek partii Platforma Obywatelska RP
22 Marek SAMUL - lekarz weterynarz - Kolno - Członek partii Platforma Obywatelska RP
23 Aneta Urszula BORYSEWICZ-WYSOCKA - psycholog - Białystok - Członek partii Platforma Obywatelska RP
24 Mateusz Damian GUTOWSKI - pedagog - Białowieża - Członek partii Platforma Obywatelska RP
25 Stanisława POLAK -zootechnik - Mikicin - Członek partii Platforma Obywatelska RP
26 Jerzy KARP - literat Suwałki - Członek partii Platforma Obywatelska RP
27 Małgorzata ADAMOWICZ-NOSOWSKA - prawnik - Białystok Członek partii Platforma Obywatelska RP
28 Tomasz CIMOSZEWICZ - przedsiębiorca - Ogrodniki - Nie należy do partii politycznej

Lista nr 3: Komitet Wyborczy Partia Razem

1 Seweryn PROKOPIUK - nauczyciel - Widowo - Członek partii Razem
2 Justyna REMBISZEWSKA - socjolog - Białystok - Członek partii Razem
3 Tadeusz Zenon NOWAK - nauczyciel akademicki - Łomża Członek partii Razem
4 Urszula RADUCHA - prawnik - Białystok - Członek partii Razem
5 Jakub POPŁAWSKI - inżynier budownictwa - Białystok - Członek partii Razem
6 Dorota KOCZOT - projektant biżuterii - Białystok - Członek partii Razem
7 Janusz Stanisław BACIA - przedsiębiorca - Krusze-Łubnice Członek partii Razem
8 Magdalena MIPS - grafik komputerowy - Białystok - Członek partii Razem
9 Michał Łukasz GRZEJSZCZYK - mechanik precyzyjny - Letniki - Członek partii Razem
10 Kinga KWAPISZ- studentka - Wysokie Mazowieckie - Członek partii Razem
11 Adam SAKOWSKI - grafik komputerowy - Białystok - Członek partii Razem
12 Magdalena SIELAWA - studentka - Białystok - Członek partii Razem
13 Grzegorz SENDA - menadżer - Białystok - Członek partii Razem
14 Małgorzata Edyta STĘPIŃSKA - handlowiec - Białystok - Nie należy do partii politycznej
15 Robert Łukasz WYSOCKI - handlowiec - Białystok - Członek partii Razem
16 Kamila Maria PETRIKOWSKA - tłumacz - Kaborno - Członek partii Razem
17 Michał IWANIUK - dziennikarz - Białystok - Członek partii Razem
18 Małgorzata Alicja BORUTA - studentka - Milicz - Członek partii Razem
19 Karol WYSOCKI - pracownik biurowy - Chotycze Kolonia - Członek partii Razem
20 Ewa IWANIUK - fryzjerka - Białystok - Nie należy do partii politycznej
21 Igor Łukasz GUTOWSKI - student - Białystok - Członek partii Razem
22 Halina KURIANOWICZ-ZIELIŃSKA - pedagog - Białystok - Nie należy do partii politycznej
23 Michał SYDOW - administrator stron internetowych - Białystok - Członek partii Razem
24 Marta SAKOWSKA - specjalista do spraw marketingu - Ignatki-Osiedle - Nie należy do partii politycznej

Lista nr 4: Komitet Wyborczy KORWiN

1 Szczepan Kamil BARSZCZEWSKI- radca prawny - Białystok - Członek partii KORWiN
2 Lilija MOSHECHKOVA - farmaceuta - Grabarka - Członek partii KORWiN
3 Marcin SAWICKI - przedsiębiorca Białystok Członek partii KORWiN
4 Krzysztof Dawid KOWALEWSKI - przedsiębiorca - Suwałki - Nie należy do partii politycznej
5 Stanisław NICEWICZ - nauczyciel - Knyszewicze - Członek partii KORWiN
6 Joanna Barbara MACIEJEWICZ - przedsiębiorca - Białystok - Członek partii KORWiN
7 Mariusz KRUK - student - Hajnówka - Nie należy do partii politycznej
8 Stanisław BARTNIK- przedsiębiorca Białystok - Nie należy do partii politycznej
9 Grzegorz GRYKA - pracownik socjalny - Białystok - Członek partii KORWiN
10 [...]
11 Marta KOZŁOWSKA- przedsiębiorca - Płociczno Osiedle - Nie należy do partii politycznej
12 Robert Artur DANIŁOWICZ - nauczyciel akademicki - Grabówka - Członek partii KORWiN
13 Eugeniusz LUBOWICKI - rencista - Bielsk Podlaski - Członek partii Kongres Nowej Prawicy
14 Dorota KUCZYNKO- fizjoterapeutka - Wasilków - Nie należy do partii politycznej
15 Paweł MAJEWSKI - dziennikarz - Rutki - Kossaki - Nie należy do partii politycznej
16 Agnieszka KICIŃSKA - sprzedawca - Białystok - Nie należy do partii politycznej
17 Tomasz MIŁKOWSKI - logistyk - Siemiatycze - Nie należy do partii politycznej
18 Szymon SZESTOWICKI - doradca ubezpieczeniowy - Stock - Członek partii KORWiN
19 Magdalena RYŚ - konsultant naukowy - Białystok - Nie należy do partii politycznej
20 Andrzej ZDANKIEWICZ - informatyk - Augustów - Nie należy do partii politycznej
21 Katarzyna JABŁOŃSKA - finansista - Białystok - Nie należy do partii politycznej
22 Walentyna SAWICKA - emeryt - Białystok - Nie należy do partii politycznej
23 Grażyna GAWĘCKA - filolog - Białystok - Nie należy do partii politycznej
24 Piotr KOWALSKI - specjalista ds. PR - Białystok - Członek partii KORWiN
25 Kamil SZABŁOWSKI - prawnik - Nowe Piekuty - Członek partii Kongres Nowej Prawicy
26 Katarzyna ZAJKO - informatyk - Grodziszczany - Członek partii KORWiN
27 Mikołaj STELMACH - przedsiębiorca - Białystok - Nie należy do partii politycznej
28 Jacek POLECKI - koordynator sieci sprzedaży - Białystok - Nie należy do partii politycznej

Lista nr 5: Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe

1 Mieczysław Kazimierz BASZKO - nauczyciel - Sokółka - Członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
2 Wiesław ŻYLIŃSKI - pracownik administracji publicznej - Kleosin - Członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
3 Cezary CIEŚLUKOWSKI - ekonomista - Suwałki - Członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
4 Wojciech GROCHOWSKI - prawnik - Grajewo - Członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
5 Jerzy LESZCZYŃSKI - pracownik samorządowy - Ciechanowiec - Członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
6 Mikołaj JANOWSKI - rolnik - Przechody - Członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
7 Stefan KRAJEWSKI - politolog - Krajewo Białe - Członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
8 Elżbieta PARZYCH - pracownik samorządowy - Zbójna - Nie należy do partii politycznej
9 Anna BIEGAŃSKA - nauczyciel - Wasilków - Nie należy do partii politycznej
10 Jan ZALEWSKI - nauczyciel - Ostrożany - Członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
11 Danuta Teresa ZAWADZKA - menadżer - Białystok - Nie należy do partii politycznej
12 Józef CHMIELEWSKI - rolnik - Tauroszyszki - Nie należy do partii politycznej
13 Tadeusz CHOŁKO - pracownik samorządowy - Płociczno Osiedle - Nie należy do partii politycznej
14 Krystyna Marianna DOBROŁOWICZ - menadżer - Turośl - Nie należy do partii politycznej
15 Joanna KITLAS - pracownik samorządowy - Peńskie - Nie należy do partii politycznej
16 Barbara KOTOWICZ - bankowiec - Bielsk Podlaski - Nie należy do partii politycznej
17 Leon CHLABICZ - hydrotechnik - Narewka - Członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
18 Marcin KARCZEWSKI - przedsiębiorca - Bielsk Podlaski - Członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
19 Andrzej Zbigniew KORONKIEWICZ - pracownik samorządowy Augustów - Członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
20 Agnieszka Janina WOJTKOWSKA - prawnik Siemiatycze - Członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
21 Danuta WIERZBICKA - przedsiębiorca - Białystok - Członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
22 Agnieszka ZAWISTOWSKA - doradca rolniczy - Brzóski Gromki - Członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
23 Ewa JAKUBIAK - rolnik - Szabły Młode - Członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
24 Marcin Marian BIELEC - przedsiębiorca - Aulakowszczyzna - Członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
25 Wiktor BRZOSKO - mechanik - Łapy - Nie należy do partii politycznej
26 Ireneusz Adam STRĘKOWSKI - rolnik - Strękowa Góra - Członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
27 Włodzimierz SZYPCIO - przedsiębiorca - Przytulanka - Członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
28 Jarosław MATWIEJUK - prawnik - Białystok - Nie należy do partii politycznej

Lista nr 6: Koalicyjny Komitet Wyborczy Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni

1 Krzysztof Janusz BIL-JARUZELSKI - prawnik - Białystok - Członek partii SLD
2 Adam RYBAKOWICZ - przedsiębiorca - Augustów - Członek partii Twój Ruch
3 Aleksander SOSNA - inspektor pracy - Białystok - Nie należy do partii politycznej
4 Anna JASIONEK - plastyk dekorator - Bolcie - Nie należy do partii politycznej
5 Arkadiusz WASZKIEWICZ - student Bielsk Podlaski - Członek partii SLD
6 Mirosław Mikołaj CZYKWIN - informatyk - Białystok - Członek partii SLD
7 Karol KORNELUK - urzędnik - Suwałki - Członek partii SLD
8 Barbara BOHDAN - lekarz - Białystok - Członek partii Twój Ruch
9 Michał SANIEWSKI - ratownik medyczny - Białystok - Członek partii Twój Ruch
10 Adam DĘBSKI - urzędnik - Łomża - Członek partii SLD
11 Mikołaj MIRONOWICZ - inspektor nadzoru budowlanego - Białystok - Nie należy do partii politycznej
12 Aniela Halina PIECZYŃSKA - asystent dyrektora - Orla - Nie należy do partii politycznej
13 Sławomir GROMADZKI - rolnik Stare Rakowo - Nie należy do partii politycznej
14 Jan NETTER - przedsiębiorca - Godlewo - Piętaki - Członek partii SLD
15 Mariusz Waldemar JÓZEFOWICZ - emeryt - Płociczno Osiedle - Członek partii SLD
16 Mirosław SKIEPKO - rolnik - Hajnówka - Nie należy do partii politycznej
17 Bogusława DROZD - fryzjerka - Narewka - Nie należy do partii politycznej
18 Karolina LIPIEC - kosmetyczka - Augustów - Nie należy do partii politycznej
19 Agnieszka Ada WIŃSKA - geodeta - Kozarze - Nie należy do partii politycznej
20 Wiesław PIETUCH - dziennikarz - Białystok - Członek partii SLD
21 Marcin Adam WRÓBEL - mechanik - Białystok - Członek partii Twój Ruch
22 Weronika KOSTRZANOWSKA - studentka - Topczykały Nie należy do partii politycznej
23 Magdalena TYWOŃCZUK - nauczyciel - Choroszcz - Nie należy do partii politycznej
24 Patryk DĄBROWSKI - student - Wasilków - Członek partii Twój Ruch
25 Sandra SKORUPA - pracownik biurowy - Rajgród - Członek partii Twój Ruch
26 Katarzyna ŻERUŃ - studentka - Nurzec-Stacja - Nie należy do partii politycznej
27 Agnieszka NAZARUK-ZDANUCZYK - pracownik administracji - Białystok - Członek partii SLD
28 Wojciech Janusz KORONKIEWICZ - dziennikarz - Białystok - Nie należy do partii politycznej

Lista nr 7: Komitet Wyborczy Wyborców "Kukiz'15"

1 Adam ANDRUSZKIEWICZ - specjalista ds. medialnych - Grajewo - Członek partii Ruch Narodowy
2 Dominika JOCZ - prawnik - Wasilków - Nie należy do partii politycznej
3 Adam KIEŁCZEWSKI - przedsiębiorca - Grajewo - Nie należy do partii politycznej
4 Marian NIECIECKI - przedsiębiorca - Stare Kupiski - Nie należy do partii politycznej
5 Leszek LEWOC - pracownik administracji - Suwałki - Nie należy do partii politycznej
6 Elżbieta KOZAKIEWICZ - informatyk - Łaźnie - Nie należy do partii politycznej
7 Eugenia SIEBIATYŃSKA - przedsiębiorca - Białystok - Nie należy do partii politycznej
8 Mirosław BASIEWICZ - przedsiębiorca - Słobódka - Nie należy do partii politycznej
9 Emil JAKONCZUK - student - Bielsk Podlaski - Nie należy do partii politycznej
10 Antoni CYDZIK - fotograf - Sokółka - Nie należy do partii politycznej
11 Mariusz RAFAŁKO - przedsiębiorca - Białystok Nie należy do partii politycznej
12 Piotr PRUSINOWSKI - ekonomista - Łabno Duże - Nie należy do partii politycznej
13 Piotr MOSS - prawnik - Białystok - Nie należy do partii politycznej
14 Artur BUDNICKI - muzyk - Choroszcz - Nie należy do partii politycznej
15 Wojciech ŁUPIŃSKI - przedsiębiorca - Płonka Kościelna Nie należy do partii politycznej
16 Piotr OSTROWSKI - organista - Wasilków - Nie należy do partii politycznej
17 Wanda JANKOWSKA - nauczyciel - Choroszcz - Nie należy do partii politycznej
18 Aneta Magdalena SZTUR - polonistka - Przemyśl - Członek partii Ruch Narodowy
19 Magda MATWIEJCZYK - student - Lipsk - Nie należy do partii politycznej
20 Dorota RADZISZEWSKA - agent ubezpieczeniowy - Białystok Członek partii Demokracja Bezpośrednia
21 Maria MOSIEJEWSKA - student - Fasty - Nie należy do partii politycznej
22 Tomasz PIÓRKOWSKI - nauczyciel - Zambrów - Nie należy do partii politycznej
23 Izabela Karolina KOŁCZ - student - Piątkowa - Członek partii Ruch Narodowy
24 Jerzy KOSTECKI - lekarz - Białystok - Nie należy do partii politycznej
25 Izabela SAROSIEK - studentka - Białystok - Nie należy do partii politycznej
26 Waldemar RYDZEWSKI - prawnik Wólka Mała - Nie należy do partii politycznej
27 Janusz KOPKO - instruktor nauki jazdy - Piecki - Nie należy do partii politycznej
28 Paweł GONCZARUK - student - Białystok - Nie należy do partii politycznej

Lista nr 8: Komitet Wyborczy Nowoczesna Ryszarda Petru

1 Krzysztof TRUSKOLASKI - ekonomista - Białystok - Nie należy do partii politycznej
2 Marta KONOPKA - pracownik samorządowy - Zambrów Nie należy do partii politycznej
3 Mateusz WITCZUK - aktor - Wrocław - Nie należy do partii politycznej
4 Anna TODORCZUK - nauczyciel - Białystok - Nie należy do partii politycznej
5 Paweł KOWALCZYK - nauczyciel - Siemiatycze - Nie należy do partii politycznej
6 Tomasz PERKOWSKI - przedsiębiorca - Białystok - Nie należy do partii politycznej
7 Marcin SARNACKI - przedsiębiorca - Bielsk Podlaski - Nie należy do partii politycznej
8 Mariusz PIERKO - przedsiębiorca - Topiło - Nie należy do partii politycznej
9 Artur KALINOWSKI - przedsiębiorca - Białystok - Nie należy do partii politycznej
10 Adrian BOKINIEC - ekonomista - Białystok - Nie należy do partii politycznej
11 Anna PREDKO-MALISZEWSKA - przedsiębiorca - Zaścianki Nie należy do partii politycznej
12 Paulina SZMURŁO - pracownik biurowy - Księżyno - Nie należy do partii politycznej
13 Karol BUKRABA - informatyk - Białystok - Nie należy do partii politycznej
14 Daniel KOWALCZUK - doradca finansowy - Moszczona Królewska - Nie należy do partii politycznej
15 Marcin CZEREMCHA - nauczyciel - Białystok - Nie należy do partii politycznej
16 Katarzyna KISIELEWSKA-MARTYNIUK - nauczyciel - Białystok - Nie należy do partii politycznej
17 Beata MALINOWSKA - przedsiębiorca - Fasty - Nie należy do partii politycznej
18 Karolina Patrycja BASZEŃ - studentka - Białystok Nie należy do partii politycznej
19 Iwona POPŁAWSKA-ARTEMIUK - pośrednik handlu nieruchomościami - Białystok - Nie należy do partii politycznej
20 Monika KONARZEWSKA - studentka - Białystok - Nie należy do partii politycznej
21 Janusz MAJEWSKI - przedsiębiorca - Białystok - Nie należy do partii politycznej
22 Marian AMBROŻEWSKI - nauczyciel - Oliszki - Nie należy do partii politycznej
23 Iwona TYSZKIEWICZ - księgowa - Czarna Białostocka - Nie należy do partii politycznej
24 Zbigniew Bartłomiej WOJNO - pracownik biurowy - Białystok - Nie należy do partii politycznej
25 Iwona Marzena KAMIŃSKA - pracownik biurowy - Białystok - Nie należy do partii politycznej
26 Andrzej PYŁKO - przedsiębiorca - Sokółka - Nie należy do partii politycznej
27 Patrycja Katarzyna DĄBROWSKA - architekt - Białystok - Nie należy do partii politycznej
28 Andrzej Stanisław MAŁKOWSKI - pracownik biurowy Białystok - Nie należy do partii politycznej

Lista nr 9: Komitet Wyborczy Wyborców JOW Bezpartyjni

1 Marcin Łukasz LEOSZKO - menadżer - Białystok - Nie należy do partii politycznej
2 Adrian NIKOŁAJUK - informatyk - Białystok - Nie należy do partii politycznej
3 Marta RYBNIK - adwokat - Białystok - Nie należy do partii politycznej
4 Błażej BUŃKOWSKI - doradca zawodowy - Mońki - Nie należy do partii politycznej
5 Adam PONIATOWSKI - przedsiębiorca - Ciechanowiec - Nie należy do partii politycznej
6 Daniel TRESZCZOTKO - marketingowiec - Nowosady - Nie należy do partii politycznej
7 Joanna SZAPIEL-BASZEŃ - mediator - Białystok - Nie należy do partii politycznej
8 Jarosław SUSKA - architekt - Białystok - Nie należy do partii politycznej
9 Bogusław KONOPKA - prawnik - Białystok - Nie należy do partii politycznej
10 Krystyna SADOWSKA - przedsiębiorca - Choroszcz - Nie należy do partii politycznej
11 Kazimierz BOROWSKI - doradca podatkowy - Hajnówka - Nie należy do partii politycznej
12 Danuta Helena OCHOCKA - kucharz - Białystok - Nie należy do partii politycznej
13 Piotr SUCHOWIERSKI - przedsiębiorca - Białystok - Nie należy do partii politycznej
14 Bartłomiej LENAR - pracownik biurowy - Białystok - Nie należy do partii politycznej
15 Magdalena GROM - handlowiec - Białystok - Nie należy do partii politycznej
16 Urszula CIMOCH - inżynier budownictwa - Białystok - Nie należy do partii politycznej
17 Iwona Monika OSTAPCZUK - monter automatyki przemysłowej - Białystok - Nie należy do partii politycznej

Lista nr 10: Komitet Wyborczy Wyborców Zbigniewa Stonogi

1 Dawid Bohdan MARUSZEWSKI - rybak - Ustka - Nie należy do partii politycznej
2 Tomasz RUDY - przedsiębiorca - Słupsk - Nie należy do partii politycznej
3 Grzegorz Jerzy SEIBERT - informatyk - Gdynia - Nie należy do partii politycznej
4 Anna Bogumiła ŁAPTOS - sprzedawca - Rokitnica - Nie należy do partii politycznej
5 Miłosz NARTOWICZ - przedsiębiorca - Jasionowo - Nie należy do partii politycznej
6 Dominik LISOWSKI - socjolog - Suwałki - Nie należy do partii politycznej
7 Ewa Grażyna PRZYBYLAK - rolnik - Przyłęk - Nie należy do partii politycznej
8 Piotr Adam KIK - informatyk - Kłobuck - Nie należy do partii politycznej
9 Karolina POLAK - pracownik administracji publicznej - Rumia - Nie należy do partii politycznej
10 Ewa JAKÓBCZAK - urzędnik - Bielsk Podlaski - Nie należy do partii politycznej
11 Igor Mateusz ROGALSKI - student - Lublin - Nie należy do partii politycznej
12 Grzegorz WITLIB - elektronik - Oleśnica - Nie należy do partii politycznej
13 Sabina Teresa BENEK - handlowiec - Rybnik - Nie należy do partii politycznej
14 Ewa BURZYŃSKA - urzędnik - Wrocław - Nie należy do partii politycznej
15 Julia Janina OBARZANEK - bezrobotna - Ustka - Nie należy do partii politycznej
16 Maciej WESOŁOWSKI - kucharz - Radom - Nie należy do partii politycznej
17 Tomasz KASPERCZUK - barman - kelner - Lublin - Nie należy do partii politycznej
18 Robert Ryszard DUZIAK - urzędnik państwowy - Wrocław - Nie należy do partii politycznej
19 Tomasz Piotr KOŁODZIEJ - operator maszyny produkcyjnej - Gliwice - Nie należy do partii politycznej
20 Tomasz Rafał HUREK - mechanik samochodowy - Staniszcze Małe - Nie należy do partii politycznej

Lista nr 13: Komitet Wyborczy Samoobrona

1 Andrzej Eugeniusz CHMIELEWSKI - administratywista - Augustów - Członek partii Samoobrona
2 Jan PERKOWSKI - rolnik - Roszki Sączki - Członek partii Samoobrona
3 Kazimierz KORYTKOWSKI - mechanik - Śniadowo - Członek partii Samoobrona
4 Tadeusz SADOWSKI - mechanik - Bakałarzewo - Członek partii Samoobrona
5 Grażyna MILEWSKA - rolnik - Kropiwne Nowe - Członek partii Samoobrona
6 Józef FIERTEK - emeryt - Łomża - Członek partii Samoobrona
7 Marek KRYŃSKI - elektryk Białystok - Członek partii Samoobrona
8 Wiesław CZEROBKA - rolnik - Kolnica - Członek partii Samoobrona
9 Dariusz Stanisław JAGŁOWSKI - mechanik - Augustów - Członek partii Samoobrona
10 Adam Piotr MOICZEK - urzędnik - Siemiatycze - Członek partii Samoobrona
11 Urszula GÓRSKA - ekonomistka - Suwałki - Członek partii Samoobrona
12 Józef Izydor KOZŁOWSKI - pracownik budowlany - Augustów - Nie należy do partii politycznej
13 Przemysław REMBISZEWSKI - menadżer zarządzania - Koce Schaby - Nie należy do partii politycznej
14 Kamil KUŁAK - menadżer zarządzania - Augustów - Członek partii Samoobrona
15 Edward POLAKOWSKI - mechanik - Bakałarzewo - Członek partii Samoobrona
16 Anna JAGŁOWSKA - informatyk - Augustów - Członek partii Samoobrona
17 Janina PUCZYŃSKA - emerytka - Łomża - Nie należy do partii politycznej
18 Ewa PIETRZAK - pracownik socjalny - Augustów - Członek partii Samoobrona
19 Anna MAKSIMCZUK - fryzjerka - Ciechanowiec - Nie należy do partii politycznej
20 Grzegorz SOKOŁOWSKI - kierowca - Augustów - Członek partii Samoobrona
21 Katarzyna KONCEWICZ - rolnik - Wasilówka - Członek partii Samoobrona
22 Iwona KRZYWICKA - krawcowa - Augustów - Członek partii Samoobrona
23 Czesław KOZŁOWSKI - pracownik budowlany - Augustów Nie należy do partii politycznej
24 Katarzyna SOLMIŃSKA - technolog żywienia - Augustów - Członek partii Samoobrona
25 Krystyna ANDRACKA - krawcowa - Augustów - Członek partii Samoobrona
26 Emil TRZASKA - rolnik - Wierzbowo - Nie należy do partii politycznej
27 Katarzyna OGONOWSKA - studentka - Ratowo-Piotrowo - Nie należy do partii politycznej

Lista nr 15: Komitet Wyborczy Kongres Nowej Prawicy

1 Piotr Jan RAKOWSKI - przedsiębiorca - Częstochowa Członek partii Kongres Nowej Prawicy
2 Beata Elżbieta KOPACKA - przedsiębiorca - Białystok Członek partii Kongres Nowej Prawicy
3 Michał HOFFMAN - ekonometryk - Łomża - Członek partii Kongres Nowej Prawicy
4 Maciej WINOWSKI - przedsiębiorca - Białystok - Członek partii Kongres Nowej Prawicy
5 Anna ŁOZIŃSKA - ekonomistka - Łomża - Nie należy do partii politycznej
6 Grzegorz ZUBRZYCKI - kierowca - Wysokie Mazowieckie - Nie należy do partii politycznej
7 Agata PARZYSZEK - przedsiębiorca - Białystok - Nie należy do partii politycznej
8 Marcin PRUSZKO - rencista - Łomża - Członek partii Kongres Nowej Prawicy
9 Agnieszka Olga GRUDZIŃSKA - nauczyciel - Częstochowa - Nie należy do partii politycznej
10 Mateusz ZAGROBA - informatyk - Łomża - Nie należy do partii politycznej
11 Jadwiga Barbara LAWRO-WILCZEWSKA - pielęgniarka Suwałki - Nie należy do partii politycznej
12 Ryszard HODUN - kucharz - Mostowlany-Kolonia - Członek partii Kongres Nowej Prawicy
13 Antonina Władysława KLEMENSOWICZ - pielęgniarka Białystok - Nie należy do partii politycznej
14 Małgorzata RAKOWSKA - nauczyciel - Warszawa - Nie należy do partii politycznej
15 Urszula WINOWSKA - analityk medyczny - Białystok - Nie należy do partii politycznej
16 Dariusz RADEK - mechanik samochodowy - Białystok - Członek partii Kongres Nowej Prawicy


LISTY KANDYDATÓW - SENAT
(nr na liście - imię i nazwisko - komitet zgłaszający - zawód - miejsce zamieszkania - przynależność do partii politycznej bądź poparcie)

Okręg nr 59

1 Mieczysław BAGIŃSKI
- Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe - nauczyciel - Łomża - Członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
2 Bohdan Józef PASZKOWSKI - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość - radca prawny - Białystok - Członek partii Prawo i Sprawiedliwość
3 Marian POGODA - Komitet Wyborczy Wyborców Bezpartyjny Komitet Wyborczy Mariana Pogody - prawnik - Rudka - Nie należy do partii politycznej
4 Krystyna SOKÓŁ - Komitet Wyborczy Wyborców Pakt Obywatelski - kucharz - Białystok - Nie należy do partii politycznej
5 Roman TOPCZEWSKI - Komitet Wyborczy Wyborców Polska Obywatelska - emeryt - Białystok - Nie należy do partii politycznej
6 Sylwia Emilia ZANIEWSKA - Komitet Wyborczy Wyborców Forum Obywatelskie - dziennikarz - Białystok - Nie należy do partii politycznej

Okręg nr 60

1 Jan DOBRZYŃSKI - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość - architekt krajobrazu - Białystok - Członek partii Prawo i Sprawiedliwość
2 Aneta GRUDZIŃSKA - Komitet Wyborczy Wyborców Polska Obywatelska - krawcowa - Białystok - Nie należy do partii politycznej
3 Jolanta KAMIŃSKA - Komitet Wyborczy Wyborców Forum Obywatelskie - przedsiębiorca - Białystok - Nie należy do partii politycznej
4 Janusz KAMIŃSKI - Komitet Wyborczy Wyborców Pakt Obywatelski - przedsiębiorca - Białystok - Nie należy do partii politycznej
5 Krzysztof KRASOWSKI - Komitet Wyborczy Wyborców Spoza Sitwy - prawnik - Białystok - Nie należy do partii politycznej
6 Maciej Zenon ŻYWNO - Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP - pedagog - Sochonie - Członek partii Platforma Obywatelska RP

Okręg nr 61

1 Eugeniusz CZYKWIN - Komitet Wyborczy Wyborców Czykwin do Senatu - dziennikarz - Białystok - Członek partii SLD
2 Tadeusz ROMAŃCZUK - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość - ekonomista - Bielsk Podlaski - Członek partii Prawo i Sprawiedliwość

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1146 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39