4 mln zł dla jednego z podlaskich szpitali. Dzięki funduszom placówka będzie rozbudowana

2022.09.02 14:10
W piątek (2.09) zarząd województwa podlaskiego podjął decyzję o przekazaniu prawie 4 mln zł na rozbudowę jednego ze szpitali w regionie.
4 mln zł dla jednego z podlaskich szpitali. Dzięki funduszom placówka będzie rozbudowana
Fot: pixabay.com

3,9 mln zł - tyle wynosi dofinansowanie na rozbudowę pododdziału chirurgii onkologicznej na oddziale chirurgii ogólnej i rozszerzenie jego działalność o leczenie chorób naczyniowych w szpitalu wojewódzkim w Suwałkach. Taką decyzję podjął w piątek zarząd województwa.

– Powiększenie oddziału chirurgii ogólnej o dodatkową powierzchnię zwiększy zakres działalności w zakresie chirurgii naczyniowej. Oznacza to też większy komfort leczenia pacjentów onkologicznych i cierpiących na schorzenia naczyniowe. Zapewni również lekarzom lepsze warunki pracy, a w efekcie przełoży się na wyższą jakość leczenia – powiedział Marek Malinowski, członek zarządu województwa odpowiedzialny m.in. za sektor zdrowia.

Obecnie oddział chirurgii podległego samorządowi Szpitala Wojewódzkiego im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach liczy 29 łóżek i mieści się na 5. piętrze w prawej części budynku. Po remoncie dla pacjentów onkologicznych oraz hospitalizowanych z przyczyn schorzeń naczyniowych zostaną zaadoptowane pomieszczenia lewego skrzydła budynku. Tam też powstanie nowy pododdział – chirurgii onkologicznej i naczyniowej. Utworzone zostaną m.in. sale z łazienkami dla pacjentów, sala intensywnego nadzoru medycznego, gabinet diagnostyczno-zabiegowy, sala zabiegowa, pomieszczenia dla lekarzy oraz personelu medycznego.

Po zakończeniu inwestycji oddział będzie liczył 50 łóżek.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

686 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39