4 tony krajanki, 11 ton liści tytoniu. Zlikwidowano nielegalną przetwórnię

2022.02.03 12:14
Zlikwidowano nielegalną przetwórnię tytoniu w gminie Stara Błotnica (woj. mazowieckie). 4 tony krajanki tytoniowej, 11 ton liści tytoniu oraz maszyny służące do jego przetwarzania - to efekt wspólnych działań podlaskiej KAS, policji i CBŚ.
4 tony krajanki, 11 ton liści tytoniu. Zlikwidowano nielegalną przetwórnię
Fot: Podlaska KAS

Funkcjonariusze podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS), policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach oraz funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji z Radomia ustalili, że w jednym z gospodarstw w gminie Stara Błotnica (powiat białobrzeski) działa przetwórnia nielegalnego tytoniu.

- Podczas przeszukania wcześniej wytypowanych budynków mundurowi zabezpieczyli prawie 4 tony krajanki tytoniowej, ponad 11 ton liści tytoniu oraz maszyny służące do jego przetwarzania i suszenia - informuje st. asp. Maciej Czarnecki, oficer prasowy podlaskiej KAS.

Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego zostały oszacowane na ponad 13 mln zł.

Do sprawy zatrzymano 45-letniego mężczyznę, który usłyszał zarzut nielegalnego wytwarzania wyrobów tytoniowych. Za to przestępstwo grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat 2.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1765 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39