5. miejsce Kamili Lićwinko na mistrzostwach świata

2019.10.01 10:07
Kamila Lićwinko bardzo udanie zaprezentowała się na mistrzostwach świata w Dosze. Reprezentantka Podlasia Białystok w poniedziałkowym (30.09) finale konkursu skoku wzwyż pokonała wysokość 1.98 m i zajęła wysokie 5. miejsce.
Fot: Marek Biczyk/pzla.pl

Mimo niedawnego urlopu macierzyńskiego Kamila Lićwinko nie zagubiła swych umiejętności sprzed urodzenia dziecka. Polska skoczkini już w 2019 r. nawiązała walkę z najlepszymi zawodniczkami świata, zajmując na katarskich mistrzostwach globu 5. miejsce.

Zawody w Dosze 33-latka rozpoczęła źle, bo od strącenia poprzeczki na wysokości 1.84 m. Później jednak przedstawicielka Podlasia Białystok wyglądała już coraz lepiej. Udane próby na 1.89 m (w pierwszym skoku), 1.93 m (w drugiej próbie) i 1.96 m (za trzecim podejściem) pozwoliły Lićwinko uwierzyć we własne umiejętności, dzięki czemu za drugim razem także pułap 1.98 m padł łupem Polki. Ponieważ wyniku 2.00 m - czyli takiego, którego Kamila nigdy na stadionie nie zaliczyła - nie udało się osiągnąć, urodzona w Bielsku Podlaskim skoczkini zakończyła zawody za podium.

Złoty medal wywalczyła Rosjanka Mariya Lasitskene (2.04 m), srebro przypadło Ukraince Jarosławie Machuczych (2.04 m), natomiast brąz zawisł na szyi Amerykanki - Vashtii Cunningham (2.00 m).

Warto zaznaczyć, że dzięki zaliczeniu wysokości 1.98 m, Kamila Lićwinko wykonała minimum na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie, które odbędą się w Tokio.