70 lat Śniadecji - wielkie świętowanie. Dyrektor placówki otrzymał grawerton

2023.09.13 15:43
We wtorek (12 września) w Operze i Filharmonii Podlaskiej odbyło się uroczyste świętowanie. Wojewódzki Szpital Zespolony im. Jędrzeja Śniadeckiego skończył 70 lat!
70 lat Śniadecji - wielkie świętowanie. Dyrektor placówki otrzymał grawerton
Fot: UMWP/K. Duszyński

Były odznaczenia, podziękowania, gratulacje, przemowy i spotkanie osób z różnych środowisk. Tak obchodzono 70-lecie Śniadecji. Marek Malinowski w imieniu Zarządu Województwa Podlaskiego wręczył dyrektorowi szpitala Cezaremu Nowosielskiemu okolicznościowy grawerton.

- Jestem dumny, że  województwo podlaskie ma tak wspaniałą i  profesjonalną obsługę medyczną. Serdecznie dziękuję za państwa poświęcenie i profesjonalizm. Bez państwa ciężkiej pracy, zaangażowania i  służby pacjentom nie byłoby tego pięknego jubileuszu- powiedział Marek Malinowski, zwracając się do zgromadzonego na sali kierownictwa i personelu placówki.

Obecny na uroczystościach 70-lecia zarząd województwa podkreślił, że Śniadecja odgrywa kluczową rolę, jeśli chodzi o ochronę zdrowia w naszym regionie. Dlatego  cały czas stara się udzielać wsparcia placówce. W ciągu ostatnich pięciu lat do Śniadecji trafiło prawie 65 mln zł, z czego 40,5 mln zł pochodziło z budżetu województwa. Reszta to środki z funduszy europejskich (13,5 mln zł), i budżetu państwa (9,4 mln zł).

Śniadecja” na trwałe wpisała się w historię Białegostoku i całego województwa. Każdego roku od 70 już lat tysiące mieszkańców uzyskuje tutaj fachową pomoc i opiekę medyczną. Tysiącom pacjentów udzielane jest wsparcie w powrocie do zdrowia. Jestem przekonany, że wojewódzki szpital w Białymstoku jest przygotowany na następne 70 lat – powiedział Malinowski.

Śniadecja to najstarszy szpital w regionie

Wojewódzki Szpital Zespolony im. Jędrzejskiego jest najstarszą placówką w województwie podlaskim. Znajduje się tu 17 oddziałów i funkcjonują 33 poradnie. Każdego roku, leczonych jest tu około 30 tys. pacjentów, a w poradniach przyjmowanych jest nawet 100 tys. chorych. Rokrocznie wyspecjalizowani lekarze przeprowadzają 12 tys. operacji.

Obecnie w szpitalu zatrudnienie znajduje 1,2 tys. osób, w tym 400 lekarzy i 600 pielęgniarek.

– Nasz szpital oferuje odpowiednie warunki udzielanych usług zdrowotnych. W ten sposób realizujemy założenia naszej misji, która brzmi: szpital istnieje, aby leczyć chorych. Zapewniając doskonałe usługi, ratujemy zdrowie i życie pacjentów. I taka jest nasza codzienność– mówił dyrektor Cezary Nowosielski. 

Obecny na uroczystościach Marek Komorowski przyznał, że trudno jest obecnie wyobrazić sobie bezpieczeństwo zdrowotne w regionie bez Śniadecji, z czym trudno jest się nie zgodzić.

Podczas uroczystych obchodów 70-lecia placówki uczestnicy mogli wysłuchać m.in. wykładu o sztucznej inteligencji w medycynie, który został wygłoszony przez prof. Anatola Panasiuka, lekarza kierującego Oddziałem Gastroenterologii, Hepatologii i Chorób Wewnętrznych. Na koniec czas świętującym umilił występ zespołu "Zimne dranie". 

Redakcja
24@bialystokonline.pl
1307 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39