8 mln zł na realizację projektów. Zgłoś swój pomysł

2015.01.19 00:00
Osoby mieszkające w województwie podlaskim mogą zgłaszać swoje pomysły do nowo powstałego funduszu IdeaLab Venture Capital, który sfinansuje 11 najlepszych projektów.
8 mln zł na realizację projektów. Zgłoś swój pomysł
Fot: freeimages.com
5 najlepszych projektów z województwa podlaskiego otrzyma do 200 tys. euro

Osoby, które chciałyby mieć sfinansowane projekty z takich branż jak: biotechnologia, medycyna, chemia, ICT, OZE, informatyka, mogą zgłaszać swoje pomysły do organizatora. Oferta jest skierowana przede wszystkim do przedsiębiorców, pomysłodawców i środowisk naukowych. 11 najlepszych projektów otrzyma do 200 tys. euro.

- Szukamy pomysłodawców i przedsięwzięć biznesowych w fazie start-up o charakterze innowacyjnym z województwa podlaskiego. Nasz fundusz ma siedzibę w Białostockim Parku Naukowo Technologicznym – informuje Piotr Zakrzewski z IdeaLab.

Fundusz dysponuje kwotą w wysokości 8 mln zł, które zostały pozyskane w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Działanie 3.1 i inwestuje od 200 tys. do 1 mln zł, obejmując w zamian mniejszościowy pakiet udziałów. Obecnie poszukiwane są inwestycje we wczesnym stadium rozwoju z zakresu IT, biotechnologii, chemii, OZE oraz medycyny, ale szanse mają także na inne branże o dużym potencjale rozwojowym.

Istotne jest, aby zgłaszane projekty były dopracowane i przygotowane pod kątem strategii rozwoju modelu biznesowego.

Justyna Kozicka
justyna.k@bialystokonline.pl

1469 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39