800 mln zł na budowę dróg. Pieniądze mogą trafić do Białegostoku

2016.10.05 12:16
Ponad 800 mln zł wynosi budżet drugiego konkursu z Programu Polska Wschodnia (POPW) na inwestycje drogowe, które mogą zwiększyć dostępność transportową m.in. województwa podlaskiego i podnieść jego konkurencyjność.
800 mln zł na budowę dróg. Pieniądze mogą trafić do Białegostoku
Fot: pixabay.com

– Rozwój infrastruktury transportowej to jedno z założeń Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Konsekwentnie wdrażamy je m.in. poprzez efektywne inwestowanie środków Programu Polska Wschodnia – podkreślił wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak.

To już drugie rozdanie środków na infrastrukturę drogową z Programu Polska Wschodnia. W pierwszym dofinansowano 14 projektów o łącznej wartości 1,44 mld zł (z czego unijna dotacja wyniosła 1,2 mld zł). W nim najwięcej pieniędzy otrzymał Białystok - to 347 mln zł na przebudowę ul. Ciołkowskiego i realizację Trasy Niepodległości. Pisaliśmy o tym: Trasa Niepodległości i ul. Ciołkowskiego. Miasto zgarnęło miliony na obie inwestycje.

– Naszym priorytetem jest znaczne przyspieszenie realizacji inwestycji infrastrukturalnych. Liczymy na kolejne dobre projekty przyczyniające się do dynamicznego rozwoju Polski Wschodniej, a także wpływające na jakość życia jej mieszkańców i bezpieczeństwo podróżujących – zaznaczył wiceszef resortu.

Środki umożliwią budowę nowych lub przebudowę istniejących dróg w Polsce Wschodniej, by lepiej skomunikować miasta wojewódzkie i otaczające je obszary z siecią dróg krajowych i międzynarodowych.

O dofinansowanie mogą ubiegać się miasta: Białystok, Kielce, Lublin, Olsztyn i Rzeszów; województwa: lubelskie, podkarpackie, podlaskie, świętokrzyskie i warmińsko-mazurskie oraz związki lub stowarzyszenia utworzone przez miasta: Białystok, Kielce, Lublin, Olsztyn, Rzeszów wraz z innymi jednostkami samorządu terytorialnego. Wnioski o dotacje mogą składać do 31 października.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
1732 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39