89-latka uwierzyła, że wnuk spowodował wypadek. Oddała oszustom biżuterię i oszczędności

2022.10.03 13:23
89-letnia białostoczanka uwierzyła oszustowi, który zadzwonił do niej i podał się za policjanta. Seniorka w słuchawce usłyszała, że jej wnuk spowodował wypadek, w którym zginęła osoba i potrzebne są pieniądze na opłacenie kaucji.
89-latka uwierzyła, że wnuk spowodował wypadek. Oddała oszustom biżuterię i oszczędności
Fot: Pixabay

Do 89-letniej mieszkanki Białegostoku na telefon stacjonarny zadzwonił mężczyzna podając się za policjanta.

- Poinformował seniorkę, że jej wnuk spowodował wypadek, w którym zginęła osoba. Dodał, że potrzebne są pieniądze na opłacenie kaucji, żeby wnuk mógł wyjść na wolność. 89-latka, chcąc jak najszybciej pomóc wnukowi, przygotowała zgodnie z instrukcjami pieniądze i biżuterię, którą zapakowała do foliowej torebki - informują mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku.

Chwilę później przekazała wszystko mężczyźnie, który po to przyszedł.

O tym, że historia ta nigdy się nie wydarzyła, seniorka dowiedziała się tydzień później od swojej córki. Dopiero wtedy zrozumiała, że została oszukana. 89-latka straciła blisko 30 tys. zł i biżuterię.

- Policjanci nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwonią z takim żądaniem. Ponadto nigdy nie żądają pieniędzy za prowadzone czynności, ani też nie pośredniczą w przekazywaniu gotówki. Policjanci nigdy nie informują telefonicznie o prowadzonych działaniach! Jeżeli odebrałeś taki telefon bądź pewien, że dzwoni oszust. Po takiej rozmowie natychmiast zadzwoń na numer alarmowy 112 i poinformuj o zagrożeniach - apeluje policja.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1077 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39