Akcja "Wspólny las". W planach spacery, gry i kapela Batareja

2021.03.19 15:21
W pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, czyli już w najbliższą niedzielę (21.03) białostoczanie będą mogli świętować w Lesie Solnickim. Podczas akcji "Wspólny las" zaplanowano m.in. grę terenową i niespodziankę muzyczną od Kapeli Batereja.
Akcja "Wspólny las". W planach spacery, gry i kapela Batareja
Fot: PG

Akcja "Wspólny Las" to lokalne inicjatywy, które mają na celu podkreślić wyjątkową społeczną, krajobrazową oraz przyrodniczą rolę lasów, a także zaalarmować, że polskie lasy są zagrożone i jako obywatele mamy niewielki wpływ na to, co się z nimi dzieje.

Jakie atrakcje czekają na białostoczan podczas akcji "Wspólny las"?

Już o godz. 9.00 rozpocznie się gra leśna, która będzie polegała na przejściu wyznaczonej trasy, poprzez wykonanie konkretnych zadań i zbieranie w międzyczasie leśnych ciekawostek. Oprócz dobrej zabawy, będzie można wygrać spacer z przewodnikami Izabelą Czajkowską i Andrzejem Tarasewiczem. W grę będzie można bawić się samodzielnie lub rodzinnie, spacerując po lesie.Z kolei na godz. 10.00 zaplanowano spacer z lekarką, przewodniczką kąpieli leśnych Katarzyną Simonienko z Centrum Terapii Lasem. Liczba miejsc na poszczególne wydarzenia jest ograniczona, dlatego warto już wcześniej wyrazić chęć wzięcia w nich udziału, poprzez wysłanie maila do organizatorów.

Pojawi się też coś dla miłośników muzycznych brzmień - o godz. 13.15 zagra kapela Batareja.

Wydarzenie odbędzie się zgodnie z reżimem sanitarnym.

Sprawdź szczegółowy harmonogram wydarzenia i informacje odnośnie zapisów: W Dzień Lasów spotkajmy się w Lesie Solnickim!

Paulina Górska
paulina.gorska@bialystokonline.pl

869 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39