Aktywność prezydentów i miast w mediach. Jak wypadł Białystok?

2021.07.14 16:24
Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych (IBIMS) przeanalizował aktywność prezydentów oraz urzędów miast wojewódzkich na Facebooku w czerwcu. Jak poszło białostockiemu włodarzowi?
Aktywność prezydentów i miast w mediach. Jak wypadł Białystok?
Fot: Malwina Witkowska

Prezydenci na Facebooku

Na podium (w czerwcu) wśród prezydentów miast znaleźli się: Jacek Sutryk (Wrocław), Aleksandra Dulkiewicz (Gdańsk) i Konrad Fijołek (Rzeszów). W raporcie nie uwzględniono prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, ponieważ jest jednym z czołowych polityków w Polsce, więc porównywanie go do innych włodarzy byłoby dość nieproporcjonalne.

Liderem wśród prezydentów miast został Jacek Sutryk z Wrocławia. Przez cały poprzedni miesiąc opublikował łącznie 198 postów. Nieznacznie wyprzedził Aleksandrę Dulkiewicz, prezydent Gdańska, która opublikowała 110 postów. Na podium jest także, rządzący od niedawna Rzeszowem, Konrad Fijołek, któremu przez czerwiec przybyła rekordowa ilość fanów - ponad 3,3 tys.

Prezydent Białegostoku, Tadeusz Truskolaski zajął przedostatnie miejsce w rankingu - opublikował 4 posty uzyskując 163 interakcji. Tabelę zamyka prezydent Gorzowa Wielkopolskiego, Jacek Wójcicki, który nie opublikował żadnego posta.

Urzędy Miast pod lupą

Jeżeli chodzi o facebookowe profile Urzędów Miejskich, czołówkę zajmują: Łódź, Warszawa, Wrocław i Kraków.

Przez cały czerwiec profil Urzędu Miasta Łodzi zebrał 311 tys. interakcji. Łącznie opublikował 469 postów (15,6 posta dziennie), co dało mu pierwsze miejsce wśród miast wojewódzkich. Drugą pozycję zajęła stolica - w ciągu 30 dni Warszawa zebrała 161 tys. interakcji. Podium zamyka Urząd Miejski Wrocławia, który osiągnął wynik 89 tys. interakcji.

Miasto Białystok prezentuje się lepiej, niż w tabeli z prezydentami - zajęło 10. miejsce w rankingu. Opublikowano 163 postów i przybyło 452 fanów. Łącznie białostocki magistrat miał 17 tys. interakcji.

Raport przygotowano w oparciu o dane pozyskane w dniach 1-30 czerwca. Przeanalizowano łącznie 18 profili prezydentów miast wojewódzkich oraz 18 profili miast wojewódzkich na Facebooku. Wcześniej, IBIMS przeanalizował Urzędy Marszałkowskie oraz marszałków. Jak na tle Polski wypadło województwo podlaskie i Artur Kosicki? Zobacz: Raport "Marszałkowie i urzędy marszałkowskie na Facebooku".

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1533 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39