Alfa Centrum Białystok uruchamia strefę bookcrossingową

2019.09.11 13:00
Przestrzeń do bookcrossingu powstanie w białostockim Alfa Centrum. Książki będzie można nie tylko wymienić, ale też wygodnie czytać.
Alfa Centrum Białystok uruchamia strefę bookcrossingową
Fot: Alfa Centrum

Bookcrossing to idea wywodząca się ze Stanów Zjednoczonych, która zaczyna się rozprzestrzeniać także w naszym kraju. Opiera się o darmową wymianę książek pomiędzy czytelnikami. Alfa Centrum poszło krok dalej i przygotowało przestrzeń, w której lektury można nie tylko wymieniać, ale również czytać. W strefie znalazły się 4 duże, wygodne kanapy i dwa fotele. To jedno z nielicznych takich miejsc w Białymstoku, dostępnych dla wszystkich i działających na stałe.

- Alfa Centrum, z myślą o odwiedzających i lokalnej społeczności, wspiera i inicjuje ciekawe projekty, dlatego postanowiliśmy stworzyć w naszej galerii strefę bookcrossingu. Promowanie idei czytelnictwa to działanie, o którym myśleliśmy już od dłuższego czasu. Nasi klienci znajdą w strefie bookcrossingu najróżniejsze tytuły: klasyki, książki o świecie, kryminały, a nawet romanse. Książki można nie tylko czytać na miejscu, ale także wypożyczyć. Zachęcamy do wymiany, jak również do przynoszenia książek, których już nie czytamy, by dać im drugie życie. To oznacza, że można zabrać książkę, którą chce się mieć, a na jej miejsce podarować inną - tłumaczy Tomasz Dzienis, Specjalista ds. Marketingu, Alfa Centrum Białystok.

Alfa Centrum reaktywowało także strefę co-workingową. Obecnie jest w niej dostępnych 6 stołów, przy których pracować mogą nawet 24 osoby. W strefie działa także bezpłatny Internet bezprzewodowy, a docelowo stanie również drukarka. Z uwagi na bliskie sąsiedztwo 3 białostockich uczelni wyższych, dużą grupę osób korzystających z tej strefy stanowią studenci. To dla nich świetne miejsce, aby popracować nad wspólnym projektem lub przygotować się do egzaminów. Strefa co-workingowa i bookcrossingowa znajdują się na poziomie +2 galerii i zajmują powierzchnię 187 mkw.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1840 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39