Andrejczyk i Nowicki z szansami na prestiżowy tytuł. Potrzebne są jednak głosy kibiców

2021.09.29 16:09
European Athletics organizuje plebiscyt na najlepszą lekkoatletkę i najlepszego lekkoatletę roku na Starym Kontynencie. Nominowani są sportowcy z Podlasia - Maria Andrejczyk oraz Wojciech Nowicki.
Andrejczyk i Nowicki z szansami na prestiżowy tytuł. Potrzebne są jednak głosy kibiców
Fot: Marek Biczyk/pzla.pl

Maria Andrejczyk i Wojciech Nowicki mają za sobą kapitalne miesiące. Zawodniczka klubu LUKS Hańcza Suwałki najpierw wykręciła trzeci najlepszy wynik w historii dyscypliny, posyłając oszczep na odległość 71,40 m, a następnie - już w sierpniu - 25-latka została srebrną medalistką igrzysk olimpijskich. Nowicki z kolei wygrał w Tokio konkurs rzutu młotem mężczyzn, dzięki czemu na szyi białostoczanina zawisła najcenniejsza nagroda dla sportowca, a więc olimpijskie złoto.

Świetne wyczyny reprezentantów Podlasia nie umknęły uwadze organizacji European Athletics, która to nominowała Andrejczyk i Nowickiego do tytułu lekkoatletki/lekkoatlety roku.

Wyboru dokonają m.in. kibice. Aby oddać głos na naszych medalistów olimpijskich, należy podać dalej tweet z nominacją zamieszczony przez European Athletics na Twitterze lub polubić bądź udostępnić odpowiednie zdjęcie na Facebooku.

Głosowanie trwa do 3 października (głosy oddane w mediach społecznościowych stanowią 25% ostatecznego wyniku). Rywalami Nowickiego na drodze po prestiżowy tytuł są m.in. Pedro Pablo Pichardo (Portugalia, trójskok), Miltiadis Tentoglou (Grecja, skok w dal) czy Johannes Vetter (Niemcy, rzut oszczepem), natomiast Andrejczyk o miano lekkoatletki roku walczy m.in. z Mariyą Lasitskene (Rosja, skok wzwyż), Sifan Hassan (Holandia, biegi) oraz Anitą Włodarczyk (Polska, rzut młotem).

Wyniki poznamy 16 października.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

800 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39