Arboretum w Kopnej Górze już otwarte

2023.04.13 09:21
Arboretum wznowiło działalność po jesienno-zimowej przerwie. Wszyscy spragnieni leśnego powietrza mogą już się udać na wiosenny spacer.
Arboretum w Kopnej Górze już otwarte
Fot: Nadleśnictwo Supraśl

Arboretum to rodzaj ogrodu botanicznego z drzewami i krzewami w roli głównej. Leśny ogród w Kopnej Górze powstał w 1988 r., a obejmuje 26 ha Puszczy Knyszyńskiej. Teraz, gdy przyroda budzi się do życia, można śmiało odkrywać zakątki leśnego ogrodu.

W tym roku leśnicy z Nadleśnictwa Supraśl przygotowali dodatkową atrakcję - arboretum można zwiedzać z aplikacją mobilną zawierającą m.in. 3 gry terenowe. Gry na Androida można poprać tutaj, a na IOS tutaj.

Arboretum w Kopnej Górze jest czynne w okresie od 1 kwietnia do 30 września w godzinach 9.00-19.00 we wszystkie dni tygodnia. Jednak oprowadzanie przez przewodnika grup zorganizowanych odbywa się tylko w dni robocze, po uprzednim uzgodnieniu.

- Przy okazji pobytu zapraszamy również na ścieżkę edukacyjną poświęconą pszczołom i bartnictwu, znajdującą się w pobliżu, obok miejscowości Łaźnie (ok. 2,5 km od Kopnej Góry) - zachęca Krzysztof Łaziuk z Nadleśnictwa Supraśl.

Spacerując alejkami arboretum, poznamy 10 różnych kolekcji obejmujących oddzielnie jałowce, cyprysiki, świerki, jodły – łącznie około 500 gatunków i odmian rodzimych oraz obcych drzew, krzewów oraz roślin ozdobnych. Po spacerze można skorzystać z wiaty, zadaszeń, miejsc ogniskowych i rozległej przestrzeni na przyległej do arboretum polanie. Można tam też zobaczyć efekty prac przy powstającej zagrodzie pokazowej żubrów.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1790 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39