BAS Białystok wygrał zgodnie z planem. 2022 r. należał do udanych

2022.12.22 09:42
Starcie pomiędzy SMS-em PZPS Spała a BAS-em Białystok zakończyło się zwycięstwem beniaminka ze stolicy Podlasia. Podopieczni Krzysztofa Andrzejewskiego wygrali wyjazdowy mecz zaliczany do 15. kolejki Tauron 1. Ligi 3:1.
Fot: Redakcja BiałystokOnline

Pojedynek spalskiej młodzieży z BAS-em trzymał w napięciu tylko w 3. partii. To właśnie wtedy białostoczanie roztrwonili 8 punktów przewagi i tym samym dali sobie wyrwać seta, przegrywając 23:25. W pozostałych odsłonach spotkania beniaminek z północno-wschodniej Polski był już wyraźnie lepszy od swych rywali, dlatego ostatecznie do żadnej niespodzianki nie doszło. BAS dzięki triumfom do 16, 18 i ponownie do 16 wygrał ze znajdującym się na dnie I-ligowej tabeli SMS-em PZPS Spała 3:1, w efekcie czego białostoczanie świąteczno-noworoczną przerwę spędzą na bezpiecznej lokacie numer 13, mając nad kolejną w stawce Legią aż 4 oczka przewagi.

Rok 2022 był więc dla BAS-u bardzo udany. Drużyna z naszego miasta zrealizowała wszystkie plany. Najpierw ekipa z Białegostoku wywalczyła awans do siatkarskiej I ligi, a teraz zespół trenowany przez Krzysztofa Andrzejewskiego jest na dobrej drodze, by swoje miejsce na zapleczu PlusLigi zachować.