Będą rozdawać wielkanocne paczki dla potrzebujących

2023.04.06 13:56
Fundacja Rodziny Czarneckich już po raz ósmy organizuje akcję związaną ze wsparciem osób potrzebujących. W Wielką Sobotę przed katedrą w Białymstoku rozda paczki ze świątecznym prowiantem.
Będą rozdawać wielkanocne paczki dla potrzebujących
Fot: Anna Kulikowska
Od lewej: Helena Czarnecka, Dominika Czarnecka

Akcja rozdawania paczek odbędzie się w sobotę (8.04) od godz. 11:00 na placu przed katedrą w Białymstoku.

- Po raz czwarty zamiast organizacji tradycyjnego zasiadanego śniadania, zdecydowaliśmy się na przygotowanie paczek żywnościowych - podkreślała Dominika Czarnecka, wiceprezeska Fundacji Rodziny Czarneckich.

- W paczkach znajdą się produkty, dzięki którym będzie można zjeść tradycyjne śniadanie wielkanocne. Będą to dwie paczki. Jedna paczka zawierać będzie produkty długoterminowe, a druga paczka będzie z typowym śniadaniem wielkanocnym. Będzie można znaleźć w niej żurek, jajko, białą kiełbasę, chleb i bułkę drożdżową. Natomiast w drugiej paczce znajdzie się olej, napój półtoralitrowy, makaron, herbata. To co jest potrzebne i co byliśmy w stanie przygotować - mówiła Helena Czarnecka, prezeska fundacji.

W sumie zostanie przygotowanych 1500 paczek, czyli 750 pakietów.

- Paczki może odebrać każda osoba, która uzna, że paczka ta przyda jej się w okresie Wielkanocy. Nie są potrzebne wcześniejsze zgłoszenia ani zapisy. Wszystkie osoby, które są w trudniejszej sytuacji materialnej są zaproszone do odbioru pakietów - dodała Dominika Czarnecka.

Akcję wspiera Województwo Podlaskie, Miasto Białystok, Grupa Ratownicza "Nadzieja", Wojska Obrony Terytorialnej oraz liczne grono wolontariuszy.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

861 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39