Będzie kolejna scena. Up To Date Festival z niespodzianką

2016.08.26 17:24
Do scen Electronic Beats, Technosoul, Centralny Salon Ambientu podczas Up To Date Festival dołącza kolejna. Będzie to Red Bull Container Stage.
Będzie kolejna scena. Up To Date Festival z niespodzianką
Fot: materiały organizatora
Grobel

Organizatorzy imprezy podzielili się dziś z uczestnikami i sympatykami festiwalu niespodzianką. Jest nią nowa festiwalowa scena - dwudniowa Red Bull Container Stage.

Wystąpią na niej wyróżniający się polscy artyści skupieni wokół prężnych projektów. W surowej przestrzeni jednego z parkingów stadionu miejskiego w Białymstoku, gdzie odbędzie się tegoroczny festiwal, zaprezentują się wykonawcy związani z nowo powstałą wytwórnią MOST, kolektywem Wixapol S.A., a także zdolny podlaski producent w kilku projektach muzycznych.

MOST elektroniczny i kultura rave

MOST to nowy projekt wydawniczy wytwórni Prosto, którym obecny na scenie ponad 16 lat label, wchodzi w świat muzyki elektronicznej. Tej wiosny ukazało się premierowe wydawnictwo MOST - kompilacja "The Beginning" - album z udziałem czołówki polskich producentów z obszaru elektroniki różnej maści.

Na Up To Date będzie można usłyszeć kilku artystów związanych z wytwórnią. Pierwszym jest Matat Professionals - najbardziej zjawiskowy producent młodego pokolenia, którego muzyka wybrzmiewa w kilku zróżnicowanych odsłonach. Kolejnym jest Botanica - tajemniczy producent ukrywający się muzycznie - i nie tylko - w gąszczu tropikalnej zieleni. Dźwięki dzikiej natury perfekcyjnie łączy z motoryką dub techno i micro house'u. Zagra także Richu - młody producent z Poznania, który w swoim zadymionym brzmieniu oscyluje pomiędzy hip-hopem a house'em. W Białymstoku zagości też Grobel - warszawski didżej, promotor i wydawca.

Wystąpi również kolektyw Wixapol S.A. To projekt muzyczno-estetyczno-społeczny wykorzystujący dziedzictwo ponad 20-letniej historii ekstremalnych odmian muzyki tanecznej i kultury rave, ze szczególnym uwzględnieniem jej polskich aspektów.

Podlaski akcent

Na scenie Red Bull Container Stage zagra także Dubsknit, znany też jako Subsknit, Rich Murder i Richard Murder. To reprezentujący Dobre Bity i Polish Juke producent, na którego utworach udzielali się m.in. Wuzet czy Pezet. Na przestrzeni lat eksperymentował z wieloma gatunkami muzycznymi - zaczynał od muzyki hip hopowej, ambientowej, progressive house'u, miał bogatą i udaną przygodę z drum'n'bassem czy breakcorem. Dzięki krakowskiej scenie rozwinął skrzydła jako producent dubstepowy. Obecnie nadal tworzy w ww. gatunkach, ale jest otwarty na nową muzykę i nie boi sprawdzać się przy np. techno, czy housie.

Patronujemy imprezie.

Szczegóły: Up To Date Festival

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1824 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39