Białystok Online

Rodzina

Będzie można przeżyć "Przygodę z Tatą"

2023.06.01 15:59
Będzie można przeżyć "Przygodę z Tatą"
Fot: Materiały prasowe. Organizatorzy i parnterzy wydarzenia

To już druga edycja wydarzenia "Przygoda z Tatą". Jest to gra miejska, w której wziąć udział mogą ojcowie z dziećmi.

"Przygoda z Tatą" jest skierowana do dzieci i ojców – kapitanów drużyn. Organizatorom zależy na wzmocnieniu więzi pomiędzy tatą a jego pociechami. Gra jest bezpłatna dla uczestników.

Inicjatywa ta to ogólnopolskie wydarzenie sfinansowane w ramach programu Program "Ojcostwo – Przygoda życia" ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, w wysokości 99 tys. zł.
Projekt jest realizowany we współpracy Fundacji Pro Anima, Stowarzyszenia Wspierania Edukacji i Rodziny STER oraz Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Zabawa rozpocznie się o 10:00 w niedzielę (18.06) i będzie się toczyła w centrum Białegostoku.
Finał, połączony z koncertem dziecięcego zespołu "Co tu się Święci?" oraz innymi atrakcjami dla dzieci, będzie miał miejsce na Plantach w pobliżu fontann.

- Jako fundacja wpisujemy się w białostockie działania kulturalne m.in. ożywiając muzyką Pałac Branickich. Teraz, kolejnymi działaniami kulturalnymi i aktywizacją całych rodzin z ojcami na czele, ożywimy dawne włości Branickich - mówi Mariusz Perkowski, prezes Fundacji Pro Anima.

W zabawie może wziąć udział 500 osób, maksymalnie 250 drużyn (tato + jedno lub więcej dzieci).

Po zakończeniu gry zostaną wyłonieni zwycięzcy w 3 kategoriach wiekowych: 0-13 lat, 14-18 lat i Open.

Nagrody ufundowało Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej oraz lokalni przedsiębiorcy.
Wszystkie zarejestrowane drużyny, które wezmą udział w grze otrzymają atrakcyjne nagrody – niespodzianki.

- Przygoda z Tatą jest doskonałym sposobem na celebrowanie rodzinnego święta Dnia Ojca. Gra miejska odbędzie się w Białymstoku w niedzielę, 18 czerwca od 10 do 15. Celem gry jest wzmacnianie więzi rodzinnych i budowanie pozytywnego wizerunku ojca - zaznacza Sylwester Sikorski ze Stowarzyszenia Ster.

- Współpraca Urzędu Wojewódzkiego z organizacjami pozarządowymi jest naturalna. To się sprawdza w szczególności w obszarach społecznych. Często korzystamy ze wsparcia organizacji pozarządowych, aby w formule partnerskiej dotrzeć do odbiorców. I organizacje społeczne są najbardziej predysponowane żeby działać na tych obszarach - twierdzi Bohdan Paszkowski, wojewoda podlaski.

Rejestracja w drodze elektronicznej rozpocznie się na kilka dni przed imprezą, czyli 12 czerwca na stronie Twojagramiejska.pl.

Anna Kulikowska

Anna Kulikowska

anna.kulikowska@bialystokonline.pl

Przeczytaj także
Popularne dzisiaj

Masz ciekawy temat?

Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?

Napisz do nas