Bez prawa jazdy i po narkotykach. 33-latek stanie przed sądem

2015.01.22 00:00
Do Sądu Rejonowego w Białymstoku wpłynął akt oskarżenia przeciwko Jackowi W. 33-latek kierował autem będąc pod wpływem środków odurzających, przewożąc narkotyki w samochodzie oraz nie mając prawa jazdy.
Bez prawa jazdy i po narkotykach. 33-latek stanie przed sądem
Fot: pixabay.com

Sprawa dotyczy wydarzeń z początku kwietnia 2014 roku. Wtedy to na ul. Ogrodowej w Białymstoku policjanci zatrzymali do kontroli osobowego volkswagena. Golfem kierował Jacek W. Po sprawdzeniu samochodu okazało się, że w środku są narkotyki. Mundurowi znaleźli marihuanę i amfetaminę. Policjanci postanowili sprawdzić również, czy kierowca nie jest pod wpływem środków odurzających. Wynik narkotestu był pozytywny. Co ciekawe, Jacek W. nie miał swoich uprawnień do kierowania pojazdem, ale miał prawo jazdy innej osoby, którym nie mógł rozporządzać.

33-latek usłyszał zarzuty i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. W porozumieniu z prokuratorem zaproponował 1,5 roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres 3 lat oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz wnioskiem zajmie się Sąd Rejonowy w Białymstoku.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1101 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39