Bezpłatne oprowadzanie po Wielkiej Synagodze w Tykocinie

2018.08.20 07:46
W piątek (31.08) będzie można bezpłatnie zwiedzić Wielką Synagogę i Dom Talmudyczny w Tykocinie.
Bezpłatne oprowadzanie po Wielkiej Synagodze w Tykocinie
Fot: Muzeum w Tykocinie
Wnętrze Wielkiej Synagogi

Wszystko w ramach Europejskich Dni Kultury Żydowskiej. Muzeum w Tykocinie zaprasza do bezpłatnego zwiedzania żydowskich zabytków. Oprowadzanie z przewodnikiem odbędzie się o godz. 10.00 i 12.00. Osoby zainteresowane udziałem proszone są o rezerwację miejsc - telefoniczną lub e-mailową - z minimum trzydniowym wyprzedzeniem.

Ponadto w Białostockim Teatrze Lalek o godz. 19.00 zagrany zostanie spektakl pt. "Cemach", według scenariusza i reżyserii Michaela Teplitskiego w wykonaniu Teatru Malenki, w koprodukcji z narodowym teatrem Państwa Izrael "Habima" - organizowany przez Muzeum w Tykocinie oraz Towarzystwo Przyjaciół Kultury Żydowskiej w ramach festiwalu Wschód Kultury / Inny Wymiar.

"Cemach" to biograficzny spektakl według scenariusza i reżyserii Michaela Teplitskiego o Twórcy Narodowego Teatru Izraelskiego Habima. Scenariusz oparty został na osobistej korespondencji Nachuma Cemacha z żoną oraz protokołach i wspomnieniach współpracowników Cemacha.

Opowiada historię pierwszego Teatru grającego w języku hebrajskim oraz jego twórcy, poczynając od półprofesjonalnych początków istnienia w Białymstoku, rozwoju teatru pod opieką Konstantego Stanisławskiego i Jewgienija Wachtangowa w Moskwie, poprzez tournée po Europie i USA aż po Palestynę. To przejmująca historia tytułowego bohatera, który nie pogodził się ze zmieniającymi się okolicznościami dziejowymi.

Na spektakl obowiązują darmowe wejściówki - rezerwacja telefoniczna lub e-mailowa w Muzeum w Tykocinie.

Szczegóły: Europejskie Dni Kultury Żydowskiej

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1605 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39